Dobry pakiet zabezpieczający, na stary komputer. Nie mulący
#43
Rob napisał(a):Odświeżam ponieważ zrobiłem format dysku, teraz mam świeży windows i na obecną chwilę zainstalowałem Avire + KeyScrambler+Spyshelter Free.

Zestaw bardzo w porządku...z tym, że Avira (rozumiem, że wersja darmowa) jest dość uboga

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale jako AV na kompie, na którym nie "jeździ się po bandzie" z pewnością wystarczy
Rob napisał(a):Mam jeszcze parę pytań a więc mógłby mi ktoś pomóc jak skonfigurować zaporę Privatefirewallnie wiem czy jest to potrzebne ale z internetu korzystam przez sieć bezprzewodową czy muszę to uwzględnić w programie. Chciałbym żeby ktoś mi podał jak ustawić program żebym nie miał dużo alertów a zapewniał duże bezpieczeństwo.

Po pierwsze...nie musisz nigdzie odnzaczać, że korzystasz z sieci bezprzewodowej...u siebie zarówno na laptoku korzystającym tylko z Wi-Fi, jak i na stacjonarnym podpiętym bezpośrednio do kabla nie musiałem niczego tutaj konfigurować.
Dalej - w głównym oknie wybierz ochronę "Home"i jeśli nie korzystasz z udostępniania plików czy drukarek w domowej sieci, to zarówno sieć ogólną (Internet security) jak i sieć zaufaną/domową (Network security) ustaw na poziomie "High"czyli najwyższym.
Panel "Applications"- programy, które łączą się z siecią lub chcą się łączyć...tutaj ustaw wszystko na "filter" czyli żółty trójkącik(tak jest zresztą domyślnie) poza tym co sama zapora ustawi na "allow"(zielono), ale...czasem nie działają wtedy aktualizacje systemu czy innych programów w tym zabezpieczających. Zezwól więc na aktualizacje systemu, antywirusa i SpySheltera...przeglądarka na "filter", jeśli pokaże się Windows Media Player - daj na "deny" (czerwono), chyba że chcesz żeby samodzielnie się łączył z siecią...to samo z Messengerem. Tu trzeba dodać, że Privatefirewall bardzo ładnie ustala wiele reguł domyślnych i niczego nie trzeba zmieniać w portach, protokołach czy dostępie (in/out). W tym panelu - jeśli masz np. komunikator, program P2P lub grę online dobrze od razy jest dołożyć regułę do nich - ja dawałem "allow", bo na "filter" nie bardzo chciały poprawnie działać. Zauważ, że sama zapora w tym panelu sobie przydziela filtrowanie - i tak zostaw (wie, co robi Smile)
Panel "Process Monitor"- tu masz aplikacje, które działają wdanym momencie w systemie - domyślnie większość (chyba wszystkie nawet) były filtrowane czy był nadzór monitora behawioralnego nad ich zachowaniem - jeśli była jakaś modyfikacja dokonywana przez te programy,to wyskakiwał komunikat na który musisz zareagować- czyli zezwolić jeśli wiesz, że to zaufana dla Ciebie aplikacja lub zabronić jeśli to coś niezaufanego lub nieznanego (wtedy regułę zawsze możesz zmienić na zezwól lub filtrowanie w panelu procesów). Daj na zezwól na pewno Avirę i SS, co do reszty- wg uznania.
W opcjach (kółka zębate) masz kilka rzeczy w panelu ogólnym (zostaw jak jest, możesz wyłączyć ewent. splashscreen - ekran, który się pojawia, kiedy zapora ładuje procesy na starcie systemu. W zaawansowanych włącz:
System anomaly detection - bez treningui na poziomie domyślnym 60% (ten okres treningu wg mnie i tak się nie na wiele przydaje - dla mnie przynajmniej - po jego skończeniu i tak będziesz dostawał komunikaty o to samo...tu masz tylko nauczyć się reagować na komunikaty)
Email anomaly detection - bez treningu
Więcej tu na razie nie wymyślę na gorąco - musiałbym cały tutorial przytoczyć Grin Jakby co - pytaj.
Rob napisał(a):Czy da się ustawić KeyScrambler tak żeby nie pokazywał się ten pasek z tekstem zmienionym na pewno wiecie o co chodzi. Jak ustawić Spyshelter Free czy włączyć takie opcję jak "Pokaż powiadomienia o wirtualnej klawiaturze podczas staru" Uruchom wirtualną klawiaturę podczas logowania(tylko systemy 32 bitowe) "Blokuj automatycznie podejrzane pliki. Czy dobrze zrobiłem dając mozille i opere do ograniczonych aplikacji w Spyshelter. .

KeyScrambler nie ma opcji (chyba, że nie znalazłem) wyłączenia tego powiadomienia - albo masz u góry, albo na dole albo obydwie.
W SS wyłącz tę opcję o klawiaturze - jest przydatna w niewielu przypadkach.
Blokowanie automatyczne podejrzanych plików może spowodować, że coś nieznanego dla SS (co jest bez podpisu cyfrowego i nie jest na zaufanej liście SS) a dla Ciebie istotnego może nie zadziałać - chyba, że masz już wszystko ustawione (nawet osobne aplety programów do aktualizacji, logowania, itp), to wtedy możesz włączyć.
Nie korzystałem z funkcji "ograniczone programy" w SS...to na razie funkcja eksperymentalna, ale jeśli masz pełną wersję SS to zaznacz "blokowanie *.dll z dysków wymiennych".
Aviry nie znam...nie będę się wypowiadać, zrobią to z pewnością inni. Zresztą pewnie i tak będzie jeszcze trochę uwag, bo to tylko moje uwagi, a ja nie jestem "alfą i omegą" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Dobry pakiet zabezpieczający, na stary komputer. Nie mulący - przez Konto usunięte - 16.11.2010, 12:01
Re: Dobry pakiet zabezpieczający, na stary komputer. Nie mulący - przez ichito - 21.11.2010, 06:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości