shadowdefender.org - co to za strona?
#12
Meir...dzięki. Jest nadzieja, że może coś się wyjaśni w tym całym zamieszaniu. Ponieważ dyskusja na Wildersach ma coraz wyższą temperaturę i widać coraz więcej emocji, może kilka słów tytułem podsumowania...jeśli jakieś fakty przekręciłem lub przeoczyłem, proszę poprawcie:
- ponad rok temu zaginął Tony - chińczyk, który jest twórcą SD...zbiegło się to w czasie z katastrofalnym trzęsieniem ziemi w Chinach i m.in. w regionie gdzie Tony mieszkał
- oficjalna strona SD (".com") wygasa za ok.3 tygodnie i właściwie przez rok czasu była "martwa" w tym sensie, że nie było żadnych aktualizacji programu, a od jakiegoś czasu nie działa forum
- wielu znajomych i użytkowników próbowało nawiązać z nim kontakt, ale bez rezultatu...były gdzie jakieś szczątkowe informacje, że niby wszystko z nim OK, ale on sam nie odezwał się do nikogo, choć podobno logował się do swoich kont
- do tego dochodzą wszystkie dziwne fakty, które mają miejsce w Chinach związane z coraz większymi restrykcjami władz wobec internetu, użytkowników, twórców niezależnego oprogramowania
- miały miejsce dziwne maile z kont Tony''ego do jego znajomych...jakby to nie on sam je pisał
- w ubiegłym roku pojawił się również program do wirtualizacji pod nazwą "Phantom Armor" który jak się okazało był prawdopodobnie pisany na skradzionym kodzie SD, a strona PA miała w swoim kodzie również fragmenty oficjalnej strony SD...tym bardziej to było dziwne, że numeracja PA jak i "historia wersji" odpowiadała temu samemu u SD
- w grudniu 2010 została zarejestrowana inna strona SD z domeną "org" o czym napisałem u nas i na Wildersach tydzień temu...i wtedy zaczęła się "jazda" choć może to tylko zbieg okoliczności
- strona "org" oferowała tę samą wersję, co oficjalna czyli 1.1.0.325 (pomijam niestabilną 1.1.0.326)
- zaczęły się maile do tej strony z prośbą o wyjaśnienie, podobnie próby kontakty z forum na macierzystej stronie SD oraz firmą, która pośredniczyła w przelewaniu opłat z "fake" strony
- brak jakichkolwiek reakcji z nagabywanych stron, usuwanie komentarzy ze strony "org" to reakcja na działania użytkowników i nagle w ciągu zaledwie 3 dni (31 marca)...
- ukazuje się nowa wersja oznaczona jako 1.1.0.331, do której autorem spolszczenia jest Bierni
- zauważono, że w tym mniej więcej samym czasie, pliki instalacyjne SD...te oryginalne posiadane już na komputerach użytkowników od dawna nawet zaczęły wykazywać we właściwościach nie ShadowDefender jak wcześniej, ale 7-zip czyli jako instalator zrobiony w tym programie...certyfikaty też pokazywały nagle Microsoft...
- wczoraj lub przedwczoraj po wielu dyskusjach i domysłach na Wildersach nagle najnowsza wersja SD odzyskuje swoje stare atrybuty
- nikt ze starych użytkowników SD nie zaleca instalowania najnowszej wersji, póki sytuacja się nie wyjaśni...kto jest kim...skąd nowa wersja...czy Tony żyje i działa, jak dawniej...bo całkiem możliwe, że ktoś podszywa się pod niego lub uzyskał dostęp do zasobów strony i samego programu
- jakie mogą być tego konsekwencje dla użytkowników?...cholera wie...domyślać się można wszystkiego
- stąd moja prośba do Meira o kontakt z Biernim, który jest wskazany na stronie oficjalnej "com" jako autor spolszczenia
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
shadowdefender.org - co to za strona? - przez ichito - 28.03.2011, 14:32
Re: shadowdefender.org - co to za strona? - przez Eugeniusz - 28.03.2011, 14:39
Re: shadowdefender.org - co to za strona? - przez Eugeniusz - 28.03.2011, 14:52
Re: shadowdefender.org - co to za strona? - przez ichito - 05.04.2011, 14:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości