Konta pemium FileSonic/FileServe, itp...
#3
Akurat miałem okazję pracować przy projekcie, którym celem było / jest wypożyczanie kont premium, a więc mogę się nieco na ten temat wypowiedzieć.

Przede wszystkim, stosuje się tam overselling na maksymalną dopuszczalną skalę. O co chodzi? Powiedzmy, że kupujemy 1 konto premium, a potem sprzedajemy je 3-4 użytkownikom jednocześnie. Im to różnicy nie robi bo leci tak samo, a my mamy z 1 konta jego kilkukrotną wartość. Danych najczęściej nie zmienia się równo z okresem wygasania jednego z kont, ale dopiero gdy tak stanie się ze wszystkimi. Tak więc VenomX nie ciesz się przedwcześnie, bo z pewnością prędzej czy później dane do tych kont zostaną zmienione i nie będziesz mógł korzystać przez kilka miechów Smile Aha, nie radziłbym również samemu próbować zmieniać danych aby konto "przejąć", bo gdy kupujemy jako reseller możemy zablokować takie zmiany, lub otrzymywać powiadomienia gdy klienci coś takiego robią, aby ich po prostu wykopać za łamanie regulaminu świadczonych usług.
Jedyny problem stanowią adresy IP - hostingi takie jak RS, FileSonic itp. nnie przepadają za tym, aby z jednego konta w ciągu dnia korzystało np. 10 różnych adresów IP. Właśnie z tego powodu niektórzy sprzedawcy na aukcjach na allegro proszą, albo nawet zastrzegają w swoich regulaminach że użytkownik może korzystać z konta z 1-2 adresów IP na dobę. Gdy jest to mały biznes, każde konto w plecy może "zaboleć", gdy jest duży, to zyski są na tyle spore, że wlicza się to w koszty po prostu.

Sam ogólnie nie korzystam, raz że nie potrzebuję, dwa że wiem jakie idą na tym kanty Grin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Konta pemium FileSonic/FileServe, itp... - przez Konto usunięte - 28.05.2011, 19:29
Re: Konta pemium FileSonic/FileServe, itp... - przez ktośtam - 30.05.2011, 09:35
Re: Konta pemium FileSonic/FileServe, itp... - przez ktośtam - 30.05.2011, 10:53
Re: Konta pemium FileSonic/FileServe, itp... - przez Eugeniusz - 30.05.2011, 15:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości