MBAM wykrywa wirusy w oparciu o nazwy i lokalizacje plików
#1
Szykuje się niezła afera.
Malwarebytes Anti-malware wykrywa wirusy w oparciu o... nazwy plików i ich lokalizacje. Informacje o tym znalazłem w serwisie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Sprawa jest prosta. Skaner MBAM analizuje lokalizację pliku i nazwę. Na tej podstawie wykrywa wirusa. Albo i nie wykrywa, bo wystarczy skopiować plik systemowy do podejrzanej lokalizacji i według MBAM jest to wirus.
Przykład
Skopiowałem z C:\WINDOWS\system32 plik wupdmgr.exe (plik Windows Update) i wkleiłem go do C:\WINDOWS. Następnie zmieniłem nazwę na svchost.exe. Lokalizacja pliku to a jakże, C:\WINDOWS\svchost.exe. Nazwa podejrzana, prawda?
MBAM z najnowszymi bazami wykrywa go jako... trojan-agent.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zero analizy, czyste oszustwo

//dodano
Sytuacja wygląda na jeszcze bardziej poważną. Poszedłem za ciosem. Utworzyłem totalnie pusty plik o nazwie svchost.exe, i umieściłem go w tej samej, podejrzanej lokalizacji. Rezultat ten sam, MBAM wykrywa trojan-agenta!!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
MBAM wykrywa wirusy w oparciu o nazwy i lokalizacje plików - przez Eugeniusz - 30.06.2011, 17:29
Re: MBAM wykrywa wirusy w oparciu o nazwy i lokalizacje plików - przez Konto usunięte - 30.06.2011, 17:55
Re: MBAM wykrywa wirusy w oparciu o nazwy i lokalizacje plików - przez Konto usunięte - 30.06.2011, 19:14
Re: MBAM wykrywa wirusy w oparciu o nazwy i lokalizacje plików - przez Konto usunięte - 30.06.2011, 19:27
Re: MBAM wykrywa wirusy w oparciu o nazwy i lokalizacje plików - przez Konto usunięte - 30.06.2011, 20:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości