Dropbox zmiana polityki prywatności
#1
Witka dzisiaj przeczytałem dosyć kontrowersyjny wpis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: By submitting your stuff to the Services, you grant us (and those we work with to provide the Services) worldwide, non-exclusive, royalty-free, sublicenseable rights to use, copy, distribute, prepare derivative works (such as translations or format conversions) of, perform, or publicly display that stuff to the extent we think it necessary for the Service.


Widziałem ostatnio mało pochlebne wiadomości o Dropbox, ale używałem go do kopi tylko dokumentów, plików, projektów na studia. Kolejny wpis zmusił mnie do szukania alternatywy ...

Nie wspomnę o tym iż pracownicy mogą odszyfrować twoje pliki, co już ogólnie uważam za brak profesjonalizmu - rodzi się pytanie po co je szyfrują w takim razie?

Poczytałem czego ludzi używają i wypadło na Spideroak - bo szyfruje pliki przed wysłaniem. Działa trochę powoli (przez szyfrowanie przed wysłaniem właśnie), ale wysyła już z pełną prędkością. Mało mieszam z plikami więc dla mnie dobre rozwiązanie. 5 GB z promo code na starcie to tyle ile mi jest potrzebne nim skończę studia.

Powoli przestają mi się podobać rozwiązania w chmurze, jednak brak funduszy na własny komputer do kopi zmusza mnie jeszcze z nich korzystać - oczywiście bardziej newralgiczne dane wolę już stracić niż aby ktoś miał do nich dostęp.

Pozdro,
buri
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dropbox zmiana polityki prywatności - przez buri - 04.07.2011, 11:58
Re: Dropbox zmiana polityki prywatności - przez ktośtam - 04.07.2011, 12:29
Re: Dropbox zmiana polityki prywatności - przez Eugeniusz - 04.07.2011, 18:24
Re: Dropbox zmiana polityki prywatności - przez Eugeniusz - 05.07.2011, 20:40
Re: Dropbox zmiana polityki prywatności - przez Konto usunięte - 05.07.2011, 21:58
Re: Dropbox zmiana polityki prywatności - przez Konto usunięte - 07.07.2011, 22:12
Re: Dropbox zmiana polityki prywatności - przez Eugeniusz - 08.07.2011, 19:04
Re: Dropbox zmiana polityki prywatności - przez Konto usunięte - 08.07.2011, 21:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości