CIS vs. Avast! Free na Win 7 x64
#1
Witam!

Dosyć intensywnie śledzę Wasze porady na forum i z reguły doradzacie ludziom jeden z tych zestawów (testowałem już wszystkie):

1) Comodo Internet Security -> (CIS używam na ustawieniach AV: przy zmianach, FW: bezpieczny, D+: czysty PC)
2) Avast! Free + Comodo Firewall -> (akurat to rozwiązanie odpowiada mi najmniej Tongue)
3) Avast! Free + zapora systemowa -> (lub PC Tools Firewall) (Avast! skonfigurowany na pytanie użytkownika każdorazowo po wykryciu jakiegokolwiek zagrożenia)
4) MSE + zapora systemowa -> (MSE z wyłączonymi działaniami, czyli po wykryciu jakiegoś syfu pyta się użytkownika co z nim zrobić, zapora na ustawieniach domyślnych)

Posiadam Windows 7 64 bit, Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB RAM i zastanawiam się co było by najlepszym rozwiązaniem? Na komputerze nie testuję żadnego malware''u. Używany jest do transakcji bankowych (na "milionowe" kwoty ;D), przeglądania przeróżnych stron www (zarówno tych bezpiecznych, jak i mniej), słuchania muzyki oraz grania. Czasem odpalam jakąś "witaminkę", żeby uzyskać pełną funkcjonalność programu, ale jest to sporadyczne (staram się używać darmowych zamienników). Zależy mi na jak najmniej odczuwalnym "zamuleniu" laptopa i w miarę przyzwoitej i możliwie bezobsługowej ochronie. Oprócz mnie laptopa używa żona, dlatego rozwiązanie musi być stosunkowo proste i w języku polskim Smile Powyższe rozwiązania wydają mi się najbardziej optymalne (no i oczywiście są darmowe). Miażdżącym plusem Comodo jest możliwość legalnego stosowania na firmowym laptopie (innym, niż ten, o którym wspomniałem).

Biorę też pod uwagę rozwój oraz częstość aktualizacji tych programów. Avast! i Comodo są aktualizowane bardzo często, aczkolwiek PC Tools Firewall baaardzo żadko, a był i taki moment, że miała już nie nadejść żadna aktualizacja ze względu na porzucenie tego programu przez autora. Poza tym Comodo jest napisane w architekturze 64 bit, natomiast Avast! w 32 bit, lecz posiada sterowniki 64 bit. Czy to ma jakiś wpływ na ich pracę na Win 7 x64?

Przyznam szczerze, że nie umiem zadecydować... Wszystkie ww. rozwiązania są dla mnie zadowalające, lecz nie idealne Wink Mile widziane wszystkie rozważania i argumenty przemawiające na plus lub minus danego rozwiązania. Może komuś poza mną przyda się takie rozważanie na temat darmowej ochrony.
Microsoft Security Essentials | Windows 7 Firewall | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware | Hitman Pro
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
CIS vs. Avast! Free na Win 7 x64 - przez PrzemvelBenny - 21.07.2011, 11:35
Re: CIS vs. Avast! Free na Win 7 x64 - przez KaMiL - 21.07.2011, 12:28
Re: CIS vs. Avast! Free na Win 7 x64 - przez Eugeniusz - 21.07.2011, 12:44
Re: CIS vs. Avast! Free na Win 7 x64 - przez KaMiL - 21.07.2011, 12:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości