Deprymujące doświadczenie z Avirą Internet Security 2012
#2
Dzięki za opisanie swojej opinii. Aczkolwiek moje doświadczenie z tym pakietem jest zupełnie odmienne.
To że u Ciebie interfejs otwierał się 2min 15sek, jest jednak doświadczeniem ekstremalnym i świadczącym o tym że występuje na Twojej konfiguracji jakiś konflikt (może pozostałość po poprzedniej instalacji).
Na moim dość leciwym komputerze (athlon 3800), pakiet chodzi bardzo, żwawo i w ogóle go nie czuć. Co do firewalla to zgadzam się ze nie ukrywa on portów gdzieś na forum avira próbowała tłumaczyć iż nie jest to żadne zabezpieczenie, a jak ktoś chce to może w opcjach zaawansowanych (bardzo moim zdaniem nieczytelnych) poustawiać co trzeba.
Moduł Webguard, absolutnie nie czyni mi żadnego narzutu na przepustowość. Próbowałem parę razy z zegarkiem w ręku, ściągać małe/ duże pliki etc.
Tak więc moje doświadczenie z tym pakietem jest zupełnie odmienne.
Tak jak pisałem czasy podawane przez Ciebie, są tak ekstremalne - że jestem pewien że problem tkwi u Ciebie w konfiguracji (zasyfiony system, pozostałości w rejestrze inny pakiet zabezpieczający?). Gdyby ładowanie stron zajmowało parę minut na szybkim łączu to wierz mi ale panowie z Aviry już dawno musieliby iść na zieloną trawkę.
Jako osoba aktywnie korzystająca z Internetu zawodowo (ok. 200-300 stron / średnio dziennie - duże pdf, bardzo aktywna praca w sieci), zużycie procesora przez moduł aviry po ok. 16h pracy mojego komputera waha się w wartościach od 4-6 min. Co jest niewielką częścią tego co potrafi zająć w tym czasie przeglądarka.
Najlższejsze pakiety które mi było dane testować (przynajmniej na moim sprzęcie) to właśnie avira, avast, eset, f-secure.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Deprymujące doświadczenie z Avirą Internet Security 2012 - przez yaslaw - 14.12.2011, 08:10
Re: Deprymujące doświadczenie z Avirą Internet Security 2012 - przez Konto usunięte - 14.12.2011, 11:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości