Moje wnioski z kilkudniowego testowania NAV 2009.
#21
Nikesz napisał(a):Wiem, wiem Smile i potwierdza moja tezę, że do wszystkich testów trzeba podchodzić z dystansem. Jak mogła uznać go za taki świetny, jeśli we wszystkich testach, nawet AV COMPARATIVES, wypadał baaardzo przeciętnie?! Wejdź na stronę ESETA - zobacz jak malutko zdobył w tym roku nagród!

Bardzo przeciętnie ? otworzyłeś ten plik w PDF , który podałem w linku? ,tam masz niżej grafik antywirusów z certyfikatami jakie uzyskały Tylko raz zdobył ADVANCED a tak to zdobywał łącznie z Avirą ADVANCED+, tylko te dwa antywirusy były , okazały się być najlepsze.

Mało zdobył nagród ? w VIRUS BULLETIN jest nadal liderem - najnowszy test :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


poprzedni test z listopada :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przeczytaj dobrze to co piszą w podsumowaniach na AV COMPARATIVES , zrozumiesz dlaczego był zaraz po Avirze...
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Być może tak - wszystko zależy od konfiguracji...a z jakiego antywirusa teraz korzystasz ? .


Aktualnie używam Aviry Premium z Outpost Firewallem Pro 2009.
NOD32 to leciutki, szybki, względnie skuteczny i wysyłający najmniej fałszywych alarmów antywirus. Eset zaniedbał jednak bazy wirusów i NOD przepuszcza trojany bardziej niż Avira, GDATA czy Kasperczak. Sam tego doświadczyłem Smile
Najlepiej to widać w niektórych testach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja przy wyborze AV biorę pod uwagę kilka czynników. Wiele różnych testów, osobiste doświadczenie z programem i trochę też opinie zaawansowanych użytkowników na forach. Nie zgadzam się z Nikeszem, że testy są bez sensu. Albo AV wykrywa skutecznie wirusy albo nie. Bardzo dobry antywirus spisuje się znakomicie w testach i to się przekłada na codzienne użytkowanie. A jeżeli chodzi o najnowsze zagrożenia, to rzadko się zdarza je złapać. Najczęściej, to są stare wiry Smile


Avira premium ma po prostu lepszy moduł antyspywerowy niż ten w Nod .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NAV 2009. - przez lunaticdreams - 19.11.2008, 19:18
Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NAV 2009. - przez VenomX - 17.12.2008, 23:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości