wymiana dysku na ssd
#5
8 GB w cenie 147zł jest dla mnie ok, bo to jest netbook do internetu praktycznie, a nie komputer domowy.
16 GB Kingstona kosztuje już 202zł, ale ma dużo lepsze czasy zapisu/odczytu i tu mógłbym dopłacić dodatkowe 55zł.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dla porównania:
Kingston
SSD8G - 147zł - zapis/odczyt30/90
SSD 16G - 202zł - zapis/odczyt 75/230




Przeczytałem polecony artykuł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



i tam stoi takie coś:

Cytat: Jeśli mamy tylko XP, należy zainstalować narzędzie Diskpart ze stron Microsoftu. Po podłączeniu SSD do systemu uruchamiamy narzędzie, wybierając »Start | Uruchom... | Diskpart«, i w otwarte okno wpisujemy:

list disk

Narzędzie wyświetli podłączone pamięci masowe. Dysk SSD będzie najczęściej oznaczony jako »Disk 1«. Wtedy należy wpisać:

select disk 1

Gdy narzędzie przełączy się na nośnik, schodzimy na poziom partycji:

list partition

Jeśli dysk jest nowy, Diskpart powiadamia, że nie znalazł partycji. Możemy więc utworzyć nową z prawidłowym wyrównaniem:

create partition primary align-64

Diskpart utworzy partycję typu primary zoptymalizowaną pod kątem SSD. Aby mogła się ona stać partycją startową, musimy ją jeszcze uaktywnić. W tym celu wpisujemy:

active


Drugiezdanie mnie interesuje - Po podłączeniu SSD do systemu uruchamiamy narzędzie, wybierając »Start | Uruchom... | Diskpart


Czyli podłączam SSD przez USB do mojego netbooka [muszę kupić jakąś przejściówkę z interfejsu SATA na USB, tak?, bo jak inaczej podłączyć SSD do działającego netbooka z działającym systemem XP i starym dyskiem?]i uruchamiam ten programik Diskpart?

W artykule wielokrotnie jest mowa o tzw Kontrolerze SSD - gdzie ten kontroler jest? w win xp, w ssd? trzeba ściągać jakiś sterownik do tego kontrolera?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
wymiana dysku na ssd - przez Marek63 - 25.02.2012, 20:46
Re: wymiana dysku na ssd - przez Eru - 25.02.2012, 21:04
Re: wymiana dysku na ssd - przez andrzej76 - 25.02.2012, 22:00
Re: wymiana dysku na ssd - przez Konto usunięte - 26.02.2012, 10:42
Re: wymiana dysku na ssd - przez Marek63 - 26.02.2012, 16:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości