Maxthon - wersje stabilne i niestabilne
#1
Temat ogólny o przeglądarce maxthon


Maxthon

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aktualna wersja3.3.6.1000

Kilka słów o przeglądarce: Maxthon 2 był głównie tylko nakładką na silnik ie. W wersji 3 mamy do czynienia z całkowitą nowością. Mianowicie silnik webkit oraza java s. v8, które wykorzystywane są np w safari czy chrome. NA tą chwilę silnik web kit jest w podobnej wersji co w chrome beta 18. Aplikacja od ukazania się wersji finalnej bardzo szeroko z pospolitej prawie nic nie mającej gołej przeglądarki przeobraziła się w "monstrum". Mnogość funki i opcji jest naprawdę imponująca.

Wygląd Przeglądarki na skórce Snnaper

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nowości oraz inne przydatne funkcje :

- Synchronizacja naszego konta w skład którego wchodzą:zakładki,ulubione,filtry blokowania reklam, opcje przeglądarki,sugestie paska adresu,karta szybkiego dostępu (speed dial) oraz hasła zwane magicznym wypełnianiem. Mamy także łatwy sposób do tego co ma być synchronizowane a co nie oraz do szczegółowych logów.

- Notatnik online który jest powiązany z naszym kontem. teraz zapamiętanie ciekawych informacji oraz ich edycja nie sprawia żadnego kłopotu. Bardzo ciekawe rozwiązanie polecam do przetestowania.

- Komendy i Wyszukiwania Drag& Drop . Wystarczy zaznaczyć adres URL lub wyrazy na stronie, a następnie przeciągnij i upuść je, by otworzyć nowe strony, wyszukiwanie ewentualnie przejść pod dany adres.

- Ad Hunter wbudowany. narzędzie blokuje wszystkie reklamy i złośliwe okna pop-up, zanim się załadują. Mamy możliwość edycji zasad, lub ich subskrypcję , który obejmują najczęściej odwiedzane strony internetowe. Może nie jest to jeszcze adblock ale na pewno ciekawa alternatywa która łączy adblocka i blokowanie reklam znane z opery ( po przez kliknięcie).

- Możliwość instalowania dodatkowych addonówczy tworzenie aplikacji jest dodatkowym "mini"atutem. Czemu mini? Na pewno nie można bazy rozszerzeń porównać do tych z firefoxa lub chrome.

- fajne rozwiązanie edycji i zarządzania ulubionymi zakładkami. Szybkie ich dodawanie oraz edycja podobne do tych z firefoxa lub chrome. Importowanie zakładek jest w ciekawy sposób zobrazowane, w połowicznej formie obrazkowej. Mamy do dyspozycjiimport z przeglądarek takich jak ie,chrome firefox. Z plikówczy online, z wyborem dodatkowych opcji. Polecam sprawdzić.

- Wyskakujące okno video .Jeśli już mowa o video, Maxthon 3 wykrywa, czy jesteś na stronie z filmami video i oferuje opcję oglądania każdego z nich w osobnych oknach pop-up, lub także pobranie ich później. Dzięki temu możemy każdy filmik z flashem "wyciągnąć" i np dopasować jego wielkość czy też zapisać.

- Przeglądarka daje twórcom skórek spore możliwości co do kształtowania ich interfejsu. Co daje to iż skórki będą się różnić,wyglądem wielkością,dodatkowymi skrótami włączonymi opcjami itp. Myślę że pod tym względem przeglądarka znajduje się w ścisłej czołówce.

- Dwa menadżery pobierania. Do dyspozycji posiadamy dwa managery pobierania od maxthona. Jeden jest zintegrowany z przeglądarka drugi zaś otwiera się jako osobna aplikacja dająca nam możliwość całkowitego zamknięcia przeglądarki.

- Przeglądarkaw standardzie obsługuje opcje "Do Not Track" - > można sprawdzić na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Speed dial. Narzędzie posiada podobne opcje jak np w operze, alemamy tu możliwość ulorzenia 3 stron gdzie dzięki kulce w myszy przesuwamy się łatwo miedzy nimi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Rozbudowane możliwości zarządzania kartami, ulubionymi, zakładkami , zamkniętymi kartami a tym samym zarządzanie sesjami.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Czytnik Rss. Do dyspozycji mamy czytnik rss posiadający nieskomplikowane menu bez zbędnych opcji i wodotrysków z 3 podstawowy wami widokami.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Multi-wyszukiwanie Dzięki temu narzędziu mamy do dyspozycji porównaniewyników wyszukiwania na Google, Yahoo, Bing i innych wyszukiwarkach w jednym prostym oknie. możemy dowolnie edytować gdzie i w jaki sposób narzędzie ma funkcjonować. Jeśli mamy ulubione przez siebie serwisy gdzie często wyszukujemy informacje ,zdjęcia lub filmy. Warto to przetestować.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Do dyspozycji użytkowników jest także"czytnik"zwanym trybem łatwego czytania. Jest to narzędziektóre znane jest między innymi z przeglądarki safari. Wyszczególnia tylko tekstu i główną grafikę na odpowiednik tle (mamy możliwość włączenia "trybu nocnego" ,oraz innym opcji)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Świetne opcje oraz ich możliwości. Gesty myszy (są świetne,to chyba jedyna przeglądarka gdzie ich nie ustawiam pod siebie dodatkowo). Aliasy Url, dzięki tej opcjiw szybki sposób możemy przejść na odpowiednie strony które wcześniej dodaliśmy. Świetne zarządzanie proxy oraz możliwość ich szybkiej zmiany. Ciekawe skróty klawiszowe i wiele innych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Historia. bardzo wygodna przejrzysta i poręczna. Z dodatkową opcja kalendarza dzięki której mamy szerszą możliwość wyszukiwania w większych odstępach czasu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Mamy do dyspozycji narzędzie do wycinania zrzutów ekranu z przeglądarki. To jest całych stron lub odpowiednich fragmentów bez dodatkowego edytowania w programach graficznych np paint : ) . Prosto ,szybko i łatwo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Sniffer plików. Dzięki temu narzędziu szybko znajdziemy interesującą nas grafikę czy muzykę lub filmik na danej stronie lub w całej przeglądarce. Moim zdaniemnależy to do czołowych rozwiązań tej przeglądarki. Na pewno znajdą się osoby które w pełni to wykorzystają i docenią.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Do dyspozycji mamy dwa panele , lewy z aplikacjami oraz rozszerzeniami które możemy doinstalować. Nst przy pasku adresy znajdują się tam. Czytnik rss,sniffer plików opisany wyżej,także zrzutnik ekranu, Magiczne wypełnianie oraz zmiana tryby na nocny i translator. Znajduje się także narzędzie do której możemy dodać aplikacje zewnętrzne, tzw skróty których używamy przy włączonej przeglądarce (to daje nam do nich dostęp bez minimalizowania maxthona).Bardzo fajnymrozwiązaniem jest dolny panel, na którym znajduje się się narzędzie do zarządzania widokiem,przybliżeniem. Jest tu miedzy innymi opcja "podziel okno 2 na 1" co jest całkiem fajnym rozwiązaniem. Polecam przetestować. Praktycznie 2 przeglądarki w jednej. Niżej foto. Możemy dodać tu także statystyki naszego pc,prędkość uploadu i downloadu, obciążenie procesora itp. A także szybko wyciszyc wszystkie dźwięki tylko w przeglądarce.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Strona www:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aktualna lista zmian:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na pewno przeglądarka nie jest bez wad oraz nie będzie ona skierowana do wszystkich. Ale jeśli trafi w wasze gusta to ciężko będzie się od niej oderwać. Nie można jej zdecydowanie zaprzeczyć tego że się nie rozwija. Dla ciekawskich polecam ściągniecie pierwszej wersji finalnej maxthona 3 i porównanie jej z aktualnym tworem.

Zapraszam do dyskusji na temat tej przeglądarki.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez bardok206 - 18.03.2012, 15:37
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez byku81 - 18.03.2012, 15:57
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez Eugeniusz - 18.03.2012, 18:31
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez Konto usunięte - 18.03.2012, 20:11
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez Apocalypse - 20.03.2012, 10:21
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez andrzej76 - 04.04.2012, 20:18
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez Konto usunięte - 10.05.2012, 13:31
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez Konto usunięte - 18.05.2012, 19:18
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez ktośtam - 19.05.2012, 12:22
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez ktośtam - 23.05.2012, 09:36
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez ktośtam - 24.05.2012, 10:04
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez ktośtam - 31.05.2012, 09:27
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez Łukaszek - 10.06.2012, 17:37
Re: Maxthon - wersje stabilne i niestabilne - przez javnuta - 22.12.2012, 21:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości