Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne?
#13
OK Ktosiu...ale cytat mówi o "dodatkach/reklamach tekstowych" i choć niby niczym złym mają nie być, to poza nimi Ghostery chyba pokazuje też co innego, dwa przykłady podam i jeśli jestem w błędzie, proszę mnie poprawić...serio, bez ironii Smile
- Interia.pl Ghostery blokuje: Gemius, Google AdWords Conversion, Google Analytics, Nugg.Ad
- Msn.gazeta.pl Ghostery blokuje: Gemius, Google Analytics, HitsLink, TradeDoubler
Wszystko to dostawcy śledzący działania użytkownika w sieci...tak myślę.
Poza tym inny jeszcze aspekt samej skuteczności określonej w procentach...to podobnie, jak z wykrywalnością malware przez AV czyli nie ma nic naprawdę w 100% skutecznego, tym bardziej, że maksymalne osiągi na wykresie to nieco więcej niż 80%...zostaje margines od kilkunastu do kilkudziesięciu procent "nie wykrytych". Co o tym sądzicie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne? - przez Konto usunięte - 28.03.2012, 17:27
Re: Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne? - przez ichito - 29.03.2012, 09:26
Re: Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne? - przez Konto usunięte - 29.03.2012, 10:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości