Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ?
#1
Cześć wszystkim po długiej przerwie Smile

Postanowiłem w dniu dzisiejszym napisać coś co wydarzyło się kilka dni temu..Otóż od dłuższego czasu korzystam z systemu Windows 7, porzuciłem linuksa gdyż miałem problemy z klientem thunderbird dlatego zainstalowałem system MS.
W dniu wczorajszym załączyłem Minta w wersji 14 Cinamon - problem z thunderbird zniknął dlatego ponownie chciałbym zainstalować linuksa - dlaczego ?

Godzina 22 : 00 buszowałem po sieci po zwykłych tradycyjnych serwisach WWW, do czasu kiedy na moim ekranie pojawia się :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


System Windows do dziurawe dziadostwo !Instalując 7 nie instalowałem super mocnej ochrony, jedynie postawiłem pakiet CIS z włączonym trybem Defense+ ( nauka ) do tego Keyscrambler oraz kopia systemu - może to był błąd, że nie miałem mocniejszej ochrony ?
Rzecz w tym, że mnie się to nie podoba ! Fakt, że surfuje po sieci i nagle mój system pada ofiarą wirusa.
Myślę nad linuksem : pamiętam czasy kiedy korzystałem z Ubuntu 10 - jakie to przyjemne uczucie kiedy wiesz, że system ten nie jest podatny na wirusy/ataki. Swobodnie korzystasz z sieci, logujesz się do banku, dokonujesz transakcji Smile Z systemem MS mam wciąż obawy, że coś mam w środku tym bardziej, że COMODO przepuścił wyżej opisanego wirusa .

Pytanie : Jaką dystrybucje możecie polecić z najnowszych wydań ( oczywiście dla początkujących użytkowników - prostą ) ? Ubuntu odpada, gdyż Unity to nie moja bajka. Myślałem nad Mintem 14 wraz z Cinamon gdyż przypomina mi moje klasycznego Gnome 2 Smile KDE odpada. Chciałbym aby system z wyglądu przypominał klasyczne Gnome . Jeśli chodzi o Minta 14 ? Czy ktoś korzysta/korzystał i może się wypowiedzieć ?

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez VenomX - 08.12.2012, 17:48
Re: Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez Barti18 - 08.12.2012, 19:15
Re: Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez marsellus - 09.12.2012, 12:50
Re: Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez McAlex - 09.12.2012, 13:41
Re: Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez Konto usunięte - 10.12.2012, 17:34
Re: Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez Konto usunięte - 14.12.2012, 09:58
Re: Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez Konto usunięte - 14.12.2012, 11:55
Re: Przesiadka z Windows 7 na linuksa - co wybrać ? - przez Konto usunięte - 21.12.2012, 20:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości