Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację
#1
System operacyjny:
Windows 7 x64

Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, ogólnie do pracy

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
CPU: Intel Core i5-3210M (2 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.10 GHz, 3 MB cache)
RAM: 12288 MB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

Jutro szwagier przywiezie mi nowo zakupionego laptopa i zostałem poproszony o skonfigurowanie go do pracy. Od nowości będzie czysto, więc ustaliliśmy, że Windows 7 x64 na nim zagości. Siostry życzeniem jest, żeby wszystko na nim było legalne/darmowe... no ale z 99% naciskiem na darmowe (jeżeli mówimy o zabezpieczeniu), bo i tak już troszkę ich po kieszeni nowy nabytek liznął.
Zatem drodzy forumowicze, jak widzicie, komputer nie musi mieć super lekkiego zestawu, bo RAM''u nie powinno zabraknąć, co by za bardzo prockiem nie szarpało. Istotne jest, żeby zestaw był praktycznie bezobsługowy , bo jestem świadom i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że siostra i szwagier nie koniecznie będą w stanie reagować na wszelkie komunikaty. Z bólem serca nawet nie biorę pod uwagę Sandboxie, bo przekonany jestem, że komunikaty o konieczności "przywrócenia" ściągniętego załącznika mogą przyprawić ich o dreszcze i palpitacje serca Wink Może trochę przesadzam, nie będę z nich robił takich niedorajdów, ale na pewno woleli by uniknąć zbędnego podejmowania akcji.
Z doświadczenia wiem, że są to osoby, które nie szperają po czeluściach Internetu i nie posądzałbym ich o celowe klikanie w niepewne linki, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Co byście doradzili wobec powyższego?
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację - przez artoor - 04.01.2013, 21:34
Re: Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację - przez Konto usunięte - 04.01.2013, 22:07
Re: Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację - przez Konto usunięte - 05.01.2013, 13:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości