Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację
#21
Kingsoft nie ma zapory, ale ma moduł aktywności sieciowej, gdzie wylistowane są aplikacje w danym momencie połączone z siecią - ten moduł jest połączony z modułem aktywności procesów w systemie. Nie mam teraz Kingsofta, ale o ile pamiętam jeszcze z KPCD, gdzie też był taki moduł, to istniała możliwość ograniczania transferu dla połączonej aplikacji, bądź nawet zablokowania jej dostępu do sieci.
Bezobsługowo to chyba nie ma wcale, jak nie mam 100% ochrony. Nic nawet najbardziej zmyślnego i sprytnego nie będzie myślało za użytkownika w jakimś bardziej newralgicznym czy krytycznym momencie i trzeba to ludziom uświadomić. Bez jakiejkolwiek interakcji będzie wtedy, kiedy będzie brak zabezpieczeń, bo nawet za pierwszym razem po uruchomieniu program trzeba jakoś tam skonfigurować...nie da się na leniuszka, oj nieCool
Jest wg mnie AV...no niemal automat - Forticlient Lite

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- program ustawiony autmatycznie i właściwie bez możliwości konfiguracji, z wbudowanym bardzo skutecznym modułem ochrony rodzicielskiej i jeśli patrzeć na wyniki ostatniego zestawienia VB100 to z bardzo przyzwoitą wykrywalnością. Do tego zapora systemowa, ale ustawiona na sieci niezaufane i nieco podrasowana (poblokowane współdzielenie plików i drukarek, zablokowane niektóre aplikacje MS) oraz dobrze "uzbrojona" przeglądarka.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

------------------
edit:
nasz wewnętrzny test dla FC Lite...wcale nieźle chyba

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację - przez Konto usunięte - 04.01.2013, 22:07
Re: Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację - przez Konto usunięte - 05.01.2013, 13:14
Re: Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację - przez ichito - 05.01.2013, 15:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości