Zestaw zabezpieczająco-oczyszczający system
#1
Witam

Poszukuję darmowego, lekkiego, bezpiecznego i przede wszystkim dobrego pakietu programów zabezpieczająco-oczyszczajacych dla systemu operacyjnego Windows 7 Ultimate x86 SP1.

Komputer służy mi praktycznie do wszystkiego (PeCet dzielę z rodzinką), a więc - gry, portale społecznościowe ( facebook, nasza klasa ), przeglądanie www ( przeglądarka opera z dodatkiem adblock ), muzyka, filmy ( youtube) , zakupy ( allegro ), rozmowy on-line ( skype ), pobieranie plików.

Obecnie korzystam z następującego oprogramowania:
ccleaner( wraz z dodatkiem ccenhancer );
odkurzacz ;
defraggler ;
malwarebytes anti-malware ;
avast! free antiviruswraz z comodo personal firewall .

Z powyższego zestawu zostawiłbym jedynie ccleaner( wraz z dodatkiem ccenhancer ) oraz avast! free antivirus- uważam, że na chwilę obecną nie ma nic lepszego.

Zastanawiam się nad odinstalowaniem odkurzaczai zastąpieniem go innym programem oczyszczającym, który nie pokrywałby się z funkcjami ccleanera( eusing free registry cleaneroraz auslogics registry cleanerjakoś nie przypadły mi do gustu, zainteresowały mnie natomiast wise registry cleaneri jetclean ); zastąpieniem defragglerana systemowy defragmentator; odinstalowaniem malwarebytes anti-malwareoraz zastąpieniem comodo personal firewallsystemowym firewallem.

Chciałbym ograniczyć ilość zainstalowanego oprogramowania do niezbędnego minimum zachowując przy tym wysoki poziom zabezpieczenia i porządku w systemie.

Poniżej zamieszczam ogólną specyfikację sprzętu.

Procesor - AMD Athlon 64 3700+ (s.754)
Karta grafiki - ATI Radeon 9550 128MB (AGP)
pamięć RAM - 2 GB

Co myślicie o moim obecnym zestawie ? Warto go zmieniać ?
Czekam na wasze propozycję (koniecznie z komentarzem) doboru odpowiedniego zestawu programów.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zestaw zabezpieczająco-oczyszczający system - przez brthzzz - 01.02.2013, 23:14
Re: Zestaw zabezpieczająco-oczyszczający system - przez andrzej76 - 02.02.2013, 00:25
Re: Zestaw zabezpieczająco-oczyszczający system - przez ktośtam - 06.02.2013, 08:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości