BitDefender Windows 8 Security - Recenzja
#4
Ostatnio po reinstalacji windows 8, postanowiłem zainstalować rzeczony pakiet. Dodam iż wcześniej na tym samym komputerze zainstalowana była klasyczna wersja Bitdefender Internet Security - więc mam niejakie porównanie co do różnic pomiędzy pakietami.
Właściwie w kwestii opcji - opisywana tutaj wersja "windows 8 Security" nie różni się w żaden sposób od Internet Security. Inna jest tylko oprawa wizualna (moim zdaniem niestety różnica jest tutaj na niekorzyść nowej wersji - przyciski i kafle stylizowane na metro są po prostu za duże - szczególnie na głównym ekranie programu. Klasyczna wersja BD miała moim zdaniem jeden z najładniejszych interfejsów ever Wink)
Czy zauważyłem jakieś różnice ? Owszem w czasie pełnego skanu. Mam porównanie bo w ciągu tygodnia zrobiłem skan naczystym systemie z pakietem zainstlowanychprogramów + BIS 2012, a póżniej na kolejnym czystym windowsie z tą samą (albo bardzo zbliżoną) paczką programów tyle że z "Bitdefender Windows 8 Security). Różnica była dość duża - za pierwszym razem skan trwał 5,5 h, a za drugim ok 3.5 h.
Więcej specjalnych różnic nie zauważyłem, oba pakiety są u mnie baardzo lekkie i nie spowalniają działania komputera brak również widocznego opóźnienia w wczytywaniu stron o których pisał lucasamd).
Trudno mi nie oprzeć się wrażeniu iż Windows 8 Security to tak naprawdę ten sam produkt opakowany tylko aby sprzedać go na fali nowego systemu operacyjnego. Co prawda producent reklamuje produkt zachwalając cztery nowe funkcje:
Cytat: Early Start-up Scanner
Bitdefender is integrated with the Windows Security Center and constantly keeps you informed of the security status of your PC.

Proactive App Scanner
Automatically analyses your Windows 8 apps and notifies you when one has been compromised

Scan Boost Technology
Experience the antivirus product you’ve always sought - high scanning speed, top antimalware protection and a streamlined experience.

Security Info
Prevents dangerous malware from infecting your computer at Windows 8 startup, using ELAM technology.

ale trudno powiedzieć o tym coś więcej - bo nie dane było mi doświadczyć ich działania. Niemniej wszystkim którzy kiedyś mieli doczynienia z produktami rumuńskiego producenta ipewnie podobnie jak ja zrazili się do tego oprogramowania, bardzo gorąco radzę próbę ponownego przełamania oporów i zainstalowania choćby na próbę tego sofu, gdyż moim zdaniem jest to jeden z najlepszych programów antywirusowych, który po wielu latach w końcu "wyrósł" z wieku młodzieńczego i nie jest już tak jak kiedyś pełen błedówi irytujących niedoróbek.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
BitDefender Windows 8 Security - Recenzja - przez Konto usunięte - 27.03.2013, 15:28
Re: BitDefender Windows 8 Security - Recenzja - przez yaslaw - 02.06.2013, 17:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości