Ankieta: Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
tak
67.65%
46 67.65%
nie
32.35%
22 32.35%
Razem 68 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym?
#1
Zaintrygowały mnie wyniki podobnej ankiety na znanym zagranicznym forum "security", postanowiłem więc przenieść pytanie na nasz grunt i zobaczyć, jak polscy użytkownicy podchodzą do tematu ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym (działającej stale w tle). Żeby ankieta była w miarę jednoznaczna i czytelna trzeba założyć z góry, że:
- bierzemy pod uwagę zainstalowane programy AV mające w systemie stale pracującego "strażnika"
- nie bierzemy pod uwagę samodzielnych skanerów, które uruchamiamy okresowo na żądanie
- nie jest to ankieta "który program AV czy inny zabezpieczający jest lepszy i ulubiony"
Głosujących proszę o krótki komentarz/wyjasnienie na temat tak, a nie inaczej oddanego głosu.
Zacznę więc od siebie...nie używam AV w czasie rzeczywistym...nie mam takiego programu zarówno na XP, jak i na Viście. Czemu tak?...na XP, które jest na słabszej konfiguracji sprzętowej nie ma właściwie teraz odpowiedniego AV, a to ze względu na spore obciążenie systemu przez taki program. Kiedyś dobry był Avast, nawet nieco cięższa Avira, Kingsoft, Qihoo 360 IS czy Baidu...to wszystko w ostatnim roku się zmieniło i albo programy rzeczywiście stały się bardziej ociężałe, albo moje wymagania stały się bardziej wygórowane po wypróbowaniu, że bez AV "się da". Można oprzeć ochronę na nieco innych mechanizmach jak monitorowanie systemu, restrykcje dla aplikacji, piaskownica/wirtualizacja, ochrona anty-expolit oraz skuteczny backup systemu, by mieć szczelną i wystarczająca dla nas (i dla systemu) ochronę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym? - przez ichito - 20.01.2014, 11:37
Re: Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym? - przez Konto usunięte - 20.01.2014, 22:56
Re: Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym? - przez Konto usunięte - 26.01.2014, 10:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości