Ankieta: Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
tak
67.65%
46 67.65%
nie
32.35%
22 32.35%
Razem 68 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym?
#36
Od dawna już nie korzystam z ochrony w czasie rzeczywistym jakie oferują antywirusy.
Praktycznie na co dzień korzystam z wirtualnych systemów na głównym mam chyba tylko 2-3 podstawowe programy zainstalowane włącznie z programami ochronnymi resztę robię na wirtualnym gdzie również mam programy ochronne zainstalowane.

Jak chodzi o ochrone systemu to głównie opieram sie na moim doświadczenie a dopiero potem wspieram sie programami ochronnymi:
1)Głównym atutem w mojej ochronie jest zapobieganie, uniemożliwienie uruchomienia sie niepożądanym oprogramowaniu. (w skład wchodzi oprogramowanie HIPS, blokery i inne programy nakładające restrykcje)
2)Gdy jeżeli już dojdzie do infekcji staram sie robić tak aby infekcja była ograniczona/ miała jak najmniej dostępu do zasobów danych (decydującą role w tej sprawie odgrywa tu pełna wirtualizacja systemu oraz piaskownica)
3)Do okresowe skanowania systemu używał antywirusów z boot cd dzięki czemu mogę wykryć wirusy które mogą sie skutecznie ukrywać podczas uruchomionego systemu w procesach lub też blokować oprogramowanie ochronne,
4)Nie zapominajmy o kopi zapasowej Systemu i ważnych danych, bo być może infekcja będzie na tyle paskudna że tylko przywrócenie systemu może postawić system do stanu pierwotnego.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym? - przez Konto usunięte - 20.01.2014, 22:56
Re: Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym? - przez Konto usunięte - 26.01.2014, 10:25
Re: Czy używasz ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym? - przez Quassar - 04.10.2014, 15:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości