Secure Folders - ukrywanie i ochrona folderów, blokada plików "exe"
#3
Zrobiłem mały test, żeby sprawdzić jak program działa...ponieważ pojawiły się informacje, że jest coś nie tak systemach wirtualnych z folderami oznaczonymi jako zablokowane ("locked") - podobno są dostępne - włączyłem tryb Shadow Mode na swoim systemie Vista i stworzyłem 3 różne foldery, a do każdego z nich skopiowałem kilka plików instalacyjnych. Rezultaty poniżej
- folder o nazwie "Hidden" z atrybutem "ukryty"...nie udało mi się odnaleźć tego folderu ani za pomocą systemowego eksploratora, ani za pomocą menadżerów plików czyli FreeCommander i 7-zip...to był dobry znak, bo w innych programach tego typu foldery "ukryte" dostawały tylko systemowy atrybut "ukryty", co powodowało, że były niewidoczne tylko przy standardowych opcjach folderów, natomiast po odkryciu plików ukrytych i systemowych był do nich swobodny dostęp jeśli nie były chronione haslem,
- folder "Locked" jako zablokowany...nie udało się go otworzyć za żadne skarby
- folder "Notexe" jako folder z blokadą plików exe...folder się normalnie otwierał, ale nie udało się uruchomić żadnego instalatora.
Może ktoś jeszcze podzieli się wynikami swoich prób na innych systemach?

-
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Secure Folders - ukrywanie i ochrona folderów, blokada plików "exe" - przez ichito - 28.10.2014, 08:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości