Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego (smartfon/tablet/notebook)
#1
Wraz z ubijaniem gruntu pod zakup nowego telefonu (po raz pierwszy poza ofertą abonamentową, więc drożej niż kilkanaście PLN :o) zastanawiam się nad ubezpieczeniem sprzętu. Opinie bywają różne, ale prowadzimy bardzo zróżnicowany tryb życia, więc nie chciałbym skupiać się na pytaniu "czy warto?", bo już ostatnio przekonałem się, że owszem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak wyglądała nowiutka Lumia 925 już po intensywnym prostowaniu. Swoją drogą, to na prostowanie przeznaczone zostało sporo więcej siły niż na krzywienie iPhonów 6 - przynajmniej oceniając wkład energii widoczny na filmach.

Orange proponuje ubezpieczenie Ochrona Wyświetlacza w cenie 2,99 zł (doliczane do rachunku), ale jak sama nazwa wskazuje - nie dotyczy to naruszenia struktury całego aparatu. Wraz z np. baterią... Nasuwa się więc pomysł dotyczący ubezpieczenia całego telefonu, niezależnie od rodzaju uszkodzenia... I pierwsza oferta znaleziona w sieci -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czytając na szybko

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zrozumiałem, że niezależnie od wartości szkody, użytkownik ponosi 10% kosztów naprawy/wymiany. Biorąc pod uwagę telefon do 1000 zł, to około 100 zł, więc nie może być chyba aż tak źle. Z tego co pamiętam, to ubezpieczenie sprzętu Apple w T-Mobile wyglądało zupełnie tak samo.

Praktycznie chyba już każdy operator dysponuje dla swoich klientów ubezpieczeniem telefonów, ale ubezpieczenie ekranu w Orange może mnie jednak nie satysfakcjonować, a jako klient Orange raczej nie będę korzystał z ofert firm konkurencyjnych. Szukam więc rozwiązania dedykowanego - od firm trzecich. Oferta mBanku wydaje mi się ciekawa, szczególnie biorąc pod uwagę, że posiadam tam konto i pieniądze na ubezpieczenie mogą być automatycznie pobierane ustalonego dnia miesiąca. Proszę jednak o propozycje inne - jeśli korzystacie lub znacie innych dobrych ubezpieczycieli sprzętu elektronicznego, to zapraszam do wypowiedzenia się w temacie.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego (smartfon/tablet/notebook) - przez nikita - 15.11.2014, 14:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości