Pełna deinstalacja aplikacji przy pomocy Process Monitor
#6
Update

Muszę skorygować pewne rzeczy, by nie wprowadzać w błąd.
Tak więc, sprawa jest bardziej skomplikowana niż przypuszczałem na początku. Widocznie za mało poznałem materiałów, a część z nich była dość wątpliwa.
Od razu powinienem wykasować mój ostatni post na temat CSVed. Ten program się do tego nie nadaje.
Sama filtracja w Process Monitor różnych operacji musi być o wiele szersza niż przedstawiłem. Dotarłem do tekstu oraz video na ten temat Aarona Margosisa z Microsoftu. Nie będę powtarzał za nim, bo każdy zainteresowany sam zapozna się z tymi materiałami. Zrobię to tylko krótko na temat samej wstępnej filtracji operacji.
Możemy od razu przed instalacją danej aplikacji przefiltrować operacje.
Wybieramy w pierwszym okienku "Operation", a w trzecim poszczególne operacje.

[Obrazek: jnb0_ev35rFq.jpg]

Wybieramy następujące:

[Obrazek: vky4ON_yucOh.jpg]

Na koniec zmieniamy w pierwszym okienku na "Result" i w trzecim zaznaczamy "SUCCESS", bo interesują nas tylko procesy, które zakończyły się pomyślnie. Po każdej dodanej operacji do listy klikamy "Add", a gdy dodamy wszystkie, na koniec "OK"

Gdy już zainstalujemy jakiś program przechodzimy do Drzewa procesów:

[Obrazek: l6gEEgbL3MBd.jpg]

Tam zaznaczamy proces związany z instalacją danej aplikacji. Nie trzeba osobno zaznaczać poszczególnych procesów, tylko klikamy "Include Subtree"
To może jednak być za mało. Być może trzeba będzie niekiedy zaznaczyć procesy związane ze svchost. Jako, że nie chce niczego przekręcić odsyłam do linków. Jest tam o tym jak zapisać logi oraz jaki program zastosować (Windows PowerShell w formie aktualizacji), by wykorzystać posiadane logi z Process Monitor.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Pełna deinstalacja aplikacji przy pomocy Process Monitor - przez oldblues - 22.11.2014, 12:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości