Kombi czyli nowy model zabezpieczeń
#1
Witam,

bardzo często spotykam się ostatnio z nowym modelem zabezpieczenia komputera przed szkodnikami, mianowicie na zastosowaniu tzw. kombi czyli instalowania dwóch programów antywirusowych na jednym urządzeniu(PC lub laptop). Najczęstsze kombinacje to: Qiho 360 IS lub TS + Comodo IS; Eset Nod32 AV + Emsisoft Anti Malware; Eset Nod32 AV + EAM + Webroot AV. Śledząc od jakiegoś czasu już opinie o takich właśnie kombi zdecydowałem się na wypróbowanie tego na moim sprzęcie, zainstalowałem do mojego EAM 9 Eset Nod32 AV. Nastąpiło duże zdziwienie gdy stwierdziłem ze nic się nie zakłóca na wzajem i wszystko działa bez problemów, nie mogę tez stwierdzić jakiegoś większego spowolnienia pracy komputera. Najlepsze dopiero nadeszło po przeskanowaniu przez Eset AV mojego laptopa gdzie znalazł on aż 13 szkodników( malware i trojan tez był) gdzie Emsisoft nie zareagował wcale. Nie wiem co mam o tym myśleć troszeczkę jestem w szoku, myślałem ze Emsisoft jest godny jakiegoś zaufania a wygląda na to ze nie. Biorąc pod uwagę ze EAM jest na silniku Bitdefender który ma stosunkowo dobra wykrywalność i fakt ze ostatnia wersja Eset AV tez nie wypada źle powinno takie kombi się na wzajem uzupełniać i stanowić dużo lepsza ochronę. Mam teraz EAM + Eset AV + Webroot SecureAnywhere ID Shield + SpyShelter Firewall + Adguard Premium. Zostawię to przez jakiś czas i zobaczymy jak to będzie się zachowywało przez dłuższy okres i rożnych sytuacjach. Jeżeli ktoś z was używa Comodo IS może sobie sam sprawdzić działanie takiego kombi dodając do tego Qihoo IS lub TS. Jestem ciekawy jak wy to oceniacie i jakie macie może już nawet doświadczenia z takim zespoleniem dwóch programów antywirusowych. Piszcie, próbujcie i podawajcie wasze opinie o tak zwanym kombi antywirus + antywirus. Zapraszam do dyskusji na ten właśnie temat i wymianę doświadczeń z tym związanych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zużycie CPU i RAM przez Eset AV i EAM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 26.11.2014, 23:19
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 26.11.2014, 23:46
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Eugeniusz - 26.11.2014, 23:48
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 08:34
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 10:26
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 12:18
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 18:23
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez zbc - 27.11.2014, 20:34
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Toruniak - 06.12.2014, 23:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości