Zestaw zabezpieczajacy dla laptopa i tabletu
#1
Potrzebuje porady co do wyboru / skorygowania tego co wybrałem zestawów zabezpieczajcych dla:

1. tablet
System operacyjny:
win 8.1 32 bit

Zastosowanie:
zakupy, bankowość, portale społecznościowe, filmy online, strony ze stramingiem meczy. Czasem korzystam z otwartych sieci wifi (autobus, pociąg...)

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
atom Z3735F, 1GB RAM

W tej chwili mam: Zapora systemowa, UAC na max, Malwarebytes Anti-Exploit Free, Spyshelter Free, do IE listy ochrony przez śledzenie i do skanowania na żądanie Malwarebytes Anti-Malware Free

2. stary laptop wykorzystywany przez rodziców, tylko w sieci domowej
System operacyjny:
windows vista 32 bit

Zastosowanie:
bankowość, poczta, skype, raczej bezpieczne strony ale nigdy nie ma gwarancji ze gdzies tam nie "klikną"Wink

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Dual-Core T4200, 3GB RAM

w tej chwili jest tu AVG AntiVirus Free + comodo firewall, adblock plus do firefoxa i zapora z jakiegoś routera. Tu by mi zależało na zmianę na coś wymagającego jak najmniej obsługi, jak najmniej okien powiadomień itp.

3.
System operacyjny:
windows 8.1 64bit

Zastosowanie:
bankowość, zakupy, gry online, przeróżne stronyGrin

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i3-3120M, 4GB RAM

w tej chwili jest UAC na max, zapora systemowa + zapora z routera, avg internet security, Malwarebytes Anti-Exploit, adblock plus i no script do firefoxa. Licencja na AVG sie za kilka dni kończy więc sie zastanawiam nad zmianą na coś innego darmowego/płatnego.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zestaw zabezpieczajacy dla laptopa i tabletu - przez asrob - 16.12.2014, 18:49
Re: Zestaw zabezpieczajacy dla laptopa i tabletu - przez Tibu 11 - 17.12.2014, 16:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości