Zestaw zabezpieczający na laptopa z WIN 8.1
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 64-bit

Zastosowanie:
- zakupy, bankowość
- programy CAD + Office + programy z branży HVACR
- ogólnie pojęte przeglądanie internetów (facebook, twitter, youtube itd.)
- muzyka (głownie Spotify) i filmy
- rzadko gry

Specyfikacja laptopa:
- procesor i7-2630QM 4x 2,00 GHz
- 8 GB RAM
- dysk 5400 rpm

Potrzebuję skutecznego, lekkiego i mało "upierdliwego" zestawu zabezpieczającego. Od dłuższego czasu korzystałem z produktów Microsoftu (Firewall i Defender z Win8.1, EMET, UAC max) i głównie Mozilli (z ABP, NoScript, Ghostery) oraz zdrowego rozsądku (programy tylko z oficjalnych stron producentów, unikanie niezbadanych obszarów internetów, nie klikanie w co popadnie i takie tam). No, czasem odpaliłem jakiegoś streama z cda.pl albo obejrzałem film zassany z torrentów z dysku od kumpla - moja wrodzona paranoja kazała mi jednak zawsze podłączać takie dyski czy pendrive''y przy użyciu Linuksa z live USB. Byłem bardzo zadowolony, wszystko działało... do czasu. Dzisiaj po odpaleniu kompa okazało się, że mam pozamieniane strony startowe i toolbar Delta Search we wszystkich przeglądarkach (IE, Mozilla, Chrome, Opera), a skan Malwarebytes Free wykrył masę problemów powiązanych z tym toolbarem oraz usługą z "windows protection manager" w nazwie (niestety nie pamiętam dokładnie nazwy tego ścierwa, a teraz siędzę na Linuksie i zmieniam wszystkie hasła Smile Co możecie zaproponować?

TLDR - Microsoftowy FW, Defender, EMET, UAC wpuściły potajemnie śmiecia pomimo zachowywania ostrożności, co zainstalować zamiast nich (lekkie, szybkie i proste w konfiguracji, może być płatne ale nie musi, jeśli są lepsze darmowe rozwiązania)?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zestaw zabezpieczający na laptopa z WIN 8.1 - przez atom - 18.12.2014, 02:03
Re: Zestaw zabezpieczający na laptopa z WIN 8.1 - przez Toruniak - 19.12.2014, 10:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości