Avast for Business darmowa ochrona dla firm
#11
Cóż, poczekajmy na stanowisko przedstawicieli Avast w Polsce. Jak dostanę odpowiedź, to na pewno się nią pochwalę.

EDIT: Ciężka sprawa... Avast for Business nie posiada polskiego wsparcia, więc nie wiem na ile sensowne jest pisanie maila w obcym języku i konwersacja z obcokrajowcem, który nie ma pojęcia o naszych ustawach i prawie. To raz. A dwa to inna rzecz - przecież to nie kwestia wystawienia faktury na 0 zł, takiej się wystawić nie da i to nam (klientom) Avast powinien wystawić fakturę. Według prawa ocenę wartości produktu można oszacować na podstawie innych produktów, które są takie same lub zbliżone funkcjonalnie, a nie są darmowe, ale to nie prowadzi daleko, bo wtedy program przestaje być darmowy dla firm. Rozwiązaniem "rolniczym", jakie aktualnie mam przedyskutowane ze znajomym jest wystosowanie prośby (do producenta) o wycenę Avast Free for Business. Odpowiedź powinna być jednoznaczna, więc oprogramowanie powinno pozostawać darmowe. Dla "porządku w papierach" należałoby poprosić o wystawienie faktury na kwotę, która nie będzie nadmiernie zaniżona, a która nam odpowiada. Kwestia tego, czy Avast zgodzi się na wystawienie faktury. De facto to producent oprogramowania rozlicza się w takim wypadku z urzędem skarbowym.

PS
A z ciekawości, według reguły wnioskowania prawniczego a maiori ad minus, z oprogramowania Avast Free for Business można również korzystać w celach niekomercyjnych. Ale oficjalnej odpowiedzi również nie doczekałem się z powodu wymienionego w pierwszym zdaniu edycji wpisu.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Avast for Business darmowa ochrona dla firm - przez Konto usunięte - 05.02.2015, 16:42
Re: Avast for Business darmowa ochrona dla firm - przez nikita - 05.02.2015, 16:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości