Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów
#11
(29.08.2015, 13:15)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tylko @nikita czy SpyShelter Free nie sprawy im za dużego problemu tak sobie myślę ?? Jeżeli ma być to coś typu zainstaluj zapomnij ?

No tutaj zdania są podzielone, sam miałem wątpliwości jak to pisałem, ale dość istotnym założeniem wydaje się bankowość elektroniczna. Po zainstalowaniu i wstępnym skonfigurowaniu SS, komunikaty dotyczące podjęcia akcji nie są jakoś bardzo uciążliwe, ale to fakt - trzeba mieć jakieś minimalne pojęcie o procesie, mimo tego, że jeszcze praktycznie chyba ani razu od kiedy korzystam z SS nie kliknąłem NIE/ZABLOKUJ.

Równie dobrze możemy też powiedzieć, że skoro opieramy się o zasadę "zainstaluj i zapomnij", to po co w ogóle cokolwiek do skanowania na żądanie, skoro i tak nigdy nie zostanie uruchomione? Grin Podejrzewam też, że w sytuacji kiedy już skaner zostanie uruchomiony, to będzie i tak wymagał ręcznego zainstalowania aktualizacji (modułów, nie bazy sygnatur - jak to bywało w przypadku MBAM), więc można sobie z tym dać spokój. Przecież i tak większość ludzi wychodzi z założenia, że do znajomych "od komputerów" odzywają się dopiero wtedy, kiedy nie można włączyć Facebooka i Onetu do porannej kawy, a wszystkie wcześniejsze objawy niepoprawnego działania systemu są ignorowane Smile

Rzeźbiąc temat dalej, dochodzimy do pewnych wniosków: albo użytkownicy w minimalnym stopniu zainteresują się obsługą SpySheltera w wersji darmowej - naprawdę warto korzystać, szczególnie po ostatnich zmianach - albo pozostaną przy podstawowym modelu, który opierać będzie się jedynie o AV i jakiś dodatek do przeglądarki. To ostatnie uważam za dość istotne, szczególnie jeśli użytkownik "lubi sobie coś tam poklikać" w sieci i nie rozpoznaje pożądanego elementu strony od banneru/reklamy/itp.

W końcu to działa i niekoniecznie jest jak proszenie się o problemy. Wielu moich znajomych nie ma pojęcia o żadnych dodatkowych programach - jest tylko AV i da się żyć. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy.

Na koniec wspomnę jeszcze, że oprogramowanie zabezpieczające to nie wszystko, a jednak często o tym się zapomina. Jeśli użytkownicy są totalnie zieloni, to sugeruję, a nawet zalecam pracę na koncie systemowym z ograniczeniami. To bardzo istotna rzecz w całym temacie.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów - przez Tibu 11 - 29.08.2015, 10:14
RE: Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów - przez Tibu 11 - 29.08.2015, 10:49
RE: Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów - przez nikita - 29.08.2015, 13:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości