Shadow Defender - opis programu
#21
Może Symantec kiedyś miała PcToolsa wchłonąć Smile
Odpowiedz
#22
Plati napisał(a):
Creer napisał(a):(...) z kolei TF przejela inna firma zajmujaca sie bezpieczenstwem...(...)


to już TF nie podlega pod PC Tools?


W tamtym roku Symantec kupil PC Tools''a przejmujac m.in. TF.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#23
Creer wiem (sam czytalem kiedyś), ale nadal PC Tools jest pod swoją banderą, widać jednak pewną stagnację w PCT.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#24
Może się produkt w dalszej wersji rozwiniew dobrym kierunku w końcu Symantec też ma dobre produktySmile
Odpowiedz
#25
Raczej podzieli los Sygate.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#26
Sygate ma się dobrze pod opieką symanteca Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#27
Dokładnie ma sie dobrze ,stary jest to firewall ale skuteczny , bardzo łatwy w obsłudzeSmile
Odpowiedz
#28
Z obiektywnego punktu widzenia prędzej polegnie DW niż SD, czas pokaże...
Odpowiedz
#29
VenomX napisał(a):Z obiektywnego punktu widzenia prędzej polegnie DW niż SD, czas pokaże...


A jaki to jest ten obiektywny wg ciebie punkt widzenia ? Bo jeśli jest to twój punkt widzenia to on zawsze będzie tylko subiektywny Smile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#30
Według mnie ciężej jest zainfekować system podczas wirtualizacji SD niż po przez DW, który działa na innej zasadzie .
Odpowiedz
#31
Zwirtualizowanej partycji zainfekować sie nie da poniewaz partycja jest klonowana w locie do pamięci RAM. W czasie gdy ochrona jest włączona, system Windows działa wirtualne, to znaczy każda zmiana wykonywana na systemowej partycji odbywa siętylko w pamięci ram, a po resecie komputera wszelkie zmianywprowadzone podczas działania ochrony zostanązlikwidowane.
Tego rodzaju programy daja stuprocentowa gwarancję ze w trakcie działania jest sie bezpiecznym.
Jesli chodzi o Shadow to sam program jest OK w przeciwieństwie do tłumaczenia pierwszego hintu
Odpowiedz
#32
program trzyma wszystko w ukrytym pliku na dysku i gdyby to uszkodzić zapewne nie było by wesoło...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#33
zbycho napisał(a):Zwirtualizowanej partycji zainfekować sie nie da poniewaz partycja jest klonowana w locie do pamięci RAM. W czasie gdy ochrona jest włączona, system Windows działa wirtualne, to znaczy każda zmiana wykonywana na systemowej partycji odbywa siętylko w pamięci ram, a po resecie komputera wszelkie zmianywprowadzone podczas działania ochrony zostanązlikwidowane.
Tego rodzaju programy daja stuprocentowa gwarancję ze w trakcie działania jest sie bezpiecznym.
Jesli chodzi o Shadow to sam program jest OK w przeciwieństwie do tłumaczenia pierwszego hintu


Returnil ma opcje zapisu w pamieci RAM, SD poki co wszystko zapisuje w ukrytym pliku na partycji systemowej. W trakcie reboot''u plik jest kasowany.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#34
Creer.O Shadow napisałem tylko to
Cytat: Jesli chodzi o Shadow to sam program jest OK w przeciwieństwie do tłumaczenia pierwszego hintu

Reszta to wyjaśnienie dlaczego zwirtualizowane partycje sa w stu procentach bezpieczne.
Shadow i tym podobne zostawiajace swój slad na dysku zawsze będa do złamania.Nie dzis to jutro.Wszystko zależy od tego czy komuś sie zechce.
Tylko cos co jest klonem RAM-Disc jest bezpieczne.Dlaczego?To proste,bo nie istnieje w realu a wyłacznie w pamieci ulotnej,tak długo jak długo komputer jest właczony.
Odpowiedz
#35
Ten program również posiada wady -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#36
"Returnil ma opcje zapisu w pamieci RAM, SD poki co wszystko zapisuje w ukrytym pliku na partycji systemowej. W trakcie reboot''u plik jest kasowany."
"Tylko cos co jest klonem RAM-Disc jest bezpieczne.Dlaczego?To proste,bo nie istnieje w realu a wyłącznie w pamięci ulotnej,tak długo jak długo komputer jest włączony."
Czyżbym dobrze wnioskował, że Returnil to bardzo dobre narzędzie...żeby nie powiedzieć lepsze? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#37
ichito napisał(a):"Returnil ma opcje zapisu w pamieci RAM, SD poki co wszystko zapisuje w ukrytym pliku na partycji systemowej. W trakcie reboot''u plik jest kasowany."
"Tylko cos co jest klonem RAM-Disc jest bezpieczne.Dlaczego?To proste,bo nie istnieje w realu a wyłącznie w pamięci ulotnej,tak długo jak długo komputer jest włączony."
Czyżbym dobrze wnioskował, że Returnil to bardzo dobre narzędzie...żeby nie powiedzieć lepsze? Smile


no ba dobrze wnioskujesz..returnil jest lepszy
Odpowiedz
#38
Ztego co pamietam to wersja z zapisem do RAM byla dostepna w beta testach R. nie wiem czy juz wydali te wersje. Rowniez w beta testach mieli wprowadzic wirtualizacje nie tylko jednej partycji - systemowej jak dotychczas ale rowniez wirtualizacje pozostalych partycji jak ma to miejsce w SD.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#39
lunaticdreams napisał(a):
ichito napisał(a):"Returnil ma opcje zapisu w pamieci RAM, SD poki co wszystko zapisuje w ukrytym pliku na partycji systemowej. W trakcie reboot''u plik jest kasowany."
"Tylko cos co jest klonem RAM-Disc jest bezpieczne.Dlaczego?To proste,bo nie istnieje w realu a wyłącznie w pamięci ulotnej,tak długo jak długo komputer jest włączony."
Czyżbym dobrze wnioskował, że Returnil to bardzo dobre narzędzie...żeby nie powiedzieć lepsze? Smile


no ba dobrze wnioskujesz..returnil jest lepszy


Jeżeli jest lepszy, to dlaczego przepuszcza wirusy?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#40
VenomX napisał(a):Według mnie ciężej jest zainfekować system podczas wirtualizacji SD niż po przez DW, który działa na innej zasadzie .


Venom będziesz kupować SD ? czy powrót do klasycznego zestawu ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości