Zabezpieczenie prywatnego komputera
#7
(29.02.2016, 14:56)qwerty000 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dziękuje za pomoc  
Szczególnie użytkownikowi nikita.

Wiadomo.

Wink

(29.02.2016, 14:56)qwerty000 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wygląda to, więc tak:
Windows Defender
EMET
Zapora systemowa
UAC ustawione na poziom maksymalny
Kopie zapasowe - program systemowy
Chrome + wtyczka uBlock

I powinno być dobrze ?

Proponuję jeszcze pracę na koncie o obniżonych uprawnieniach i pamiętaj o rozszerzeniu możliwości Windows Defendera przez modyfikację rejestru - zapoznaj się z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tematem. A czy będziesz korzystał z Chrome, czy z innej przeglądarki i jaki wybierzesz dodatek, to również kwestia przyzwyczajenia i przetestowania dostępnych i proponowanych rozwiązań. Ja korzystam z Edge, ale w związku z tym, że obsługa rozszerzeń nie jest jeszcze dostępna (maybe soon), zainstalowałem płatną wersję Adguarda, która spisuje się wyśmienicie i spełnia moje oczekiwania w 100%. Do innych przeglądarek Adguard dostępny jest w formie darmowego rozszerzenia, które działa bardzo dobrze, ale oczywiście tylko w kontekście danej przeglądarki.

Jeśli zdecydujesz się na EMET, to z odnotowanych przeze mnie przypadków wynika, że w niejasnych dla mnie okolicznościach występują problemy np. z zapisywaniem dokumentów pakietu Microsoft Office lub załączaniu plików do wiadomości w Thunderbirdzie. W obu przypadkach za problemy i zamykanie aplikacji odpowiedzialny był ROP Caller Check, więc odznaczenie opcji przy wybranych procesach rozwiązało problem.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie prywatnego komputera - przez nikita - 29.02.2016, 15:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości