Zabezpieczenie prywatnego komputera
#10
(29.02.2016, 18:38)qwerty000 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czyli Adguard jest świetną opcją, więc zastąpię nim Ublocka bo raczej nie ma sensu posiadania tych dwóch wtyczek razem bo dublują swoje funkcje tak mi się wydaje. I jak dodam Adguarda do Chrome i zrobię to co pisałeś powinno być ok ?

To czy będzie ok się okaże w dziale Pomoc po zainfekowaniu Tongue nie namawiam Cię do zmiany rozszerzenia, mój wcześniejszy post wprowadził po prostu dodatkowy temat związany z Adguardem. Nie twierdzę, że wspomniane przez Ciebie rozszerzenie jest gorsze, nawet z niego nie korzystałem, bo zainwestowałem zaledwie kilkanaście PLN na dożywotnią licencję Adguard i uważam, że warto.

Nikt z nas nie da Ci gwarancji, że właśnie "taki" zestaw będzie spełniał Twoje oczekiwania i w razie potrzeby ochroni Twój system. To poparte najczęściej naszymi doświadczeniami porady, które sprawdziłyby się w naszych rękach. To, że część z nas nie korzysta z oprogramowania antywirusowego od lat, nie znaczy, że ma to być jakiś przykład, czy wyznacznik dla osób mniej zaawansowanych, pytających o poradę. Jeśli dasz mi Twój komputer na kilka tygodni, czy miesięcy, to wykonując swoją pracę i korzystając z rozrywek w sposób, w jaki z nich korzystam na swoim komputerze, oddam Ci Twój sprzęt z czystym systemem. Nie znaczy to, że Twój sposób pracy i serfowania po sieci jest taki sam i możliwe, że gdybym miał wykonywać na Twoim komputerze wydawane przez Ciebie polecenia, to w pewnych kwestiach zaproponowałbym inną, bezpieczniejszą drogę do osiągnięcia celu. Z nikogo nie czyni to specjalisty, a raczej jest wynikiem obycia.

Teraz już wiesz, że gdybym odpowiedział na Twoje pytanie: tak, będzie ok, to zwyczajnie poświadczyłbym coś, co może się okazać nieprawdą. Na pytanie czy powinno być ok? odpowiem: powinno być... ale to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojego obycia.

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl... Jeśli nie wiesz jak dużo będziesz miał dzieci, a z założenia nie będziesz potrzebował do pracy vana, to... po co Ci on? Możesz lubić! Niektórzy nie potrzebują, ale lubią mieć komputery nafaszerowane zabezpieczeniami, skanerami, HIPS-ami, zaporami, monitorami, granatami i systemem samozniszczenia po drugiej nieudanej próbie wpisania hasła. Sam kiedyś, jeszcze podczas edukacji byłem skłonny zaproponować użytkownikowi co najmniej kilka warstw jakże koniecznej ochrony. Must have!, taaa... Teraz coraz częściej zdarza mi się pracować bez więcej niż połowy z nich, ale są to komputery tylko i wyłącznie moje, więc mam pewny pogląd co w nich siedzi.

Możesz śmiało zacząć od wspomnianego zestawu, który zapewnia podstawową ochronę. Jeśli trafisz na irytującą infekcję, a będziesz miał backup swoich danych (zakładam, że będziesz miał), to wyciągniesz wniosek z niewielką (oby) stratą i możesz zastanowić się na bardziej rozbudowanym modelem ochrony. Możesz sobie wtedy zainstalować antywirusa firmy trzeciej - kilka propozycji już padło. Tylko to nie zawsze cokolwiek wnosi... Eh, ile tu jest pętli i dziwnej, trudnej do opisania logiki.

Jeśli zamiast Windows Defendera zainstalujesz Avasta, Avirę, czy Pandę - nic złego się nie stanie. O przepraszam, nie powinno się stać. Po prostu nie daj się załadować w jakieś niszowe oprogramowanie typu "Your PC Free Anti-Virus Defender and System Booster Professional+ Platinium Optimizator". Darmowych, godnych polecenia produktów jest tylko kilka. Powo! Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie prywatnego komputera - przez nikita - 29.02.2016, 20:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości