Komputer dla Ć'minka - pomóżcie dobrać podzespoły
#37
Witam ponownie.
Coś się musiało nie udać. Niestety, klawiatura okazała się być totalnym niewypałem. Klawisze chodzą ciężko i stawiają b. duży opór, zacinają się bardzo często, w zasadzie każdy wymaga innej siły nacisku i potrafi przyciąć, jeśli nie naciśniemy idealnie w środek pod kątem prostym. Próba napisania czegokolwiek dłuższego zakończyła się wielkim wnerwieniem. Generalnie lipa.
Przeglądam sobie więc dostępne klawiatury i stwierdzam, że nie mogę znaleźć nic, co pasowałoby do moich wymagań. Na rynku jest milion różnych klawiaturek różniących się układem np klawiszy systemowych, steki wariantów spacji, dziwaczne rozkłady klawiszy funkcyjnych ale nic, co sprostałoby moim wymaganiom. Oto one:
- Układ QWERTY amerykański (płaski, długi enter, pełen num pad... w zasadzie ta co ze schematu z Wikipedii)
- Podstawowe klawisze multimedialne (minimum przycisz/przygłośnij)
- Mała wymagana siła nacisku
- Podświetlenie klawiszy
- Średnia wysokość klawiszy
- Znośna cena

Aktualnie mam na stanie Tracer stiletto:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I nie chce. Spełnia wszystkie wymagania, ale jakość wykonania leży. Nie chcę też

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, która wydaje się pochodzić z tej samej fabryki, tylko metkę ma inną.

Jak na razie przekopywanie internetów nie odniosło rezultatów, na sklepach tylko dwie w. w. klawy pasują do moich wymagań. Na stronach producentów często widnieje mniej modeli niż na sklepach :/ Kupowanie klawiatury Gamingowej nie wchodzi w grę bo A. cena rośnie przynajmniej dwukrotnie B. Tam często występują modele o większej wymaganej sile nacisku C. trochę overkill, i tak nie skorzystam z 3/4 funkcji Tongue Ponownie odpadają mechaniczne, raz że cena, dwa że wymagają ciut więcej siły (pobawiłem się na wystawie sklepowej modelami o klawiszach (40 - 50 g i nie dla mnie).

Generalnie jak coś znacie w ramach wymagań o polećcie, jak nie, to kupię któryś z biurowych modeli Della, Logitecha albo Microsoftu - podświetlanie odpadnie, ale komfort pisania wzrośnie znacząco. Wiem, bo mamy takie w pracy, i pisze się nienajgorzej.

PS ile wysiłku kosztuje napisanie chociaż takiego posta, to szkoda gadać...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Komputer dla Ć'minka - pomóżcie dobrać podzespoły - przez Konto usunięte - 09.03.2016, 00:08
RE: Komputer dla Ć'minka - pomóżcie dobrać podzespoły - przez M'cin - 19.08.2016, 21:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości