Linuks - główny temat.
#61
A tego to nie wiem.

Mandriva ma strasznie dziwny sposób aktualizacji. Muszę ręcznie wchodzić w MCC, kliknąć w aktualizowanie systemu i dopiero jestem w momencie aktualizacji.


Ubuntu ma to lepiej zrobione, chyba że w MDV to kwestia ustawień.
Odpowiedz
#62
Zmiana: Xubuntu 9.04 zainstaluję.
Odpowiedz
#63
A czym to się rozni od Ubuntu oprócz tego że posiada Xfce?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#64
Tylko tym że posiada XFCE Smile
Odpowiedz
#65
Zaktualizowałem do 9.04. O dziwo sterownik Nvidii serii 96 wspiera X Window System w Ubuntu 9.04. To fajnie, bo oznacza że Fedora 11 też ruszy na sterowniku nvidia, a nie tylko na nouveau.
Odpowiedz
#66
a tu coś o bezpieczeństwie linuxa Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#67
Cóż, szczerze mówiąc to sprawa jest niejasna. Nie wiadomo kto to zrobił (podejrzenia że to administracja), na czym działają. Wiadomo tylko że to była zemsta sfrustrowanych użytkowników forum.ubuntu.pl, na którym panuje terror, zresztą szeroko komentowany.
Odpowiedz
#68
Taki marketing z ich strony Smile
Odpowiedz
#69
można wejśc na to forum, czy jest to wielce niebezpieczne? XD

edit; czyli to był żart tych od strony? Tongue
Odpowiedz
#70
Tak, to był nietypowy żart.
BTW. Ten wygląd to skopali IMO całkowicie.
Odpowiedz
#71
Jak tak ciągle rozmyślam o Ubuntu, to powoli przekonuję się do polityki Canonical.
Sam się zastanawiam czy by nie zmienić Fedory, gdyżw czasie intensywnego korzystania z yuma system bardzo chętnie korzysta z SWAPA.
Odpowiedz
#72
SWAP już zapomniałem co to ... nie korzystam, choć mam dla bezpieczeństwa.

Ja obecnie czekam na Mint LMDE flubox, bo z zrzutów ekranów wygląda bardzo ładnie oraz jakoś tak flubox ma swój urok. Drugie rozważanie to instalacja debiana netinstall aby samemu wszystko dobrać, ale to może być ciężki kaliber dla mnie - jakoś mam przyzwyczajenie do tego co serwuje Mint na starcie. Zmiana na inny typ jak Fedora, Arch jakoś na razie mnie nie kręci.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#73
Ubuntu bez flasha

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#74
Nie dziwę się, Ubuntu z założenia ma być wolne, a takie ściąganie to jakby pomaganie w zbrodni.
Odpowiedz
#75
@ Plati - Wydaje mi się, że kodeki wgrałem przy pomocy dołączonego skryptu -ubumatic.
Zadowolony jestem również z faktu, iż na systemie Windows używałem : Foobardo odtwarzania muzyki dla linuksa alternatywa to : DeaDBeeFSmile
Jeżeli chodzi o motyw ? Wywaliłem standardowy i zainstalowałem Shiki-Wise - lepsza, bardziej czytelna czcionka + gdy powiększam panel nie rozjeżdża się jak w przypadku standardowego motywu .
Aktualnie konfiguruję system dla własnych potrzeb, zainstalowałem kilka dodatkowych aplikacji. Na sam koniec zapiszę partycje przy pomocy Clonezilla - i gra gitara Smile

Warto poczytać wpis dotyczący prywatności Firefox :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT

Testy Fsck na Ubuntu 10.10 działają poprawnie. W przypadku Minta 9 nie były w stanie się ukończyć. Informatyk twierdził, że jest to zależne od partycji gpt - okazuje się to nieprawdą . Nie powrócę już do 9 minta - ma pewne niedociągnięcia .
Odpowiedz
#76
Wczoraj w nocy postęp - LMDE -> Sid = udane.
Potem jednak zachciało mi się wrzucić Ubuntu Tweak, przy instalacji czegoś nie były spełnione zależności no i... wywaliło pół systemu Grin
Odpowiedz
#77
dlatego konieczne jest wykonani kopii systemu ( najlepiej całej partycji ) przy pomocy Clonezilla . Jeżeli coś się schrzani zawsze można powrócićTongue
Odpowiedz
#78
VenomX napisał(a):wywaliło pół systemu

Nigdy tak się nie dzieje jak czytasz co tam jest napisane, używaj aptitude - pamięta zależności i w każdej chwili można wszystko cofnąć Smile

VenomX napisał(a):dlatego konieczne jest wykonani kopii systemu ( najlepiej całej partycji )

Łi tam - wyodrębniamy /home /etc i mam luz Smile
Odpowiedz
#79
Mimo to wolę mieć kopie całej partycjiTongue
Odpowiedz
#80
VenomX napisał(a):Testy Fsck na Ubuntu 10.10 działają poprawnie. W przypadku Minta 9 nie były w stanie się ukończyć. Informatyk twierdził, że jest to zależne od partycji gpt - okazuje się to nieprawdą . Nie powrócę już do 9 minta - ma pewne niedociągnięcia .

Ehhh Ubuntu 10.10 jest nowsze od Minta 9 więc co tu porównywać? Ja fsck nie widziałem od dawna, ale u mnie ciągle bieg za nowościami za co czasami płacę cenę rozsypania systemu. Chcesz porównywać Mint - Ubuntu to wersja 11 do wersji 11.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości