Linuks - główny temat.
Wie ktoś kiedy będzie można obadać tą nową plasme na Debianie 8?
Odpowiedz
W domyślnych repozytoriach to pewnie nigdy ;] Niby można poprzez repo siduction ale z tego co czytałem działa średniawo.
Debian nie jest dystrybucją dla nowinek. Jak tak bardzo Ci zależy na Plasmie 5 to zainstaluj Kubuntu - pomimo drobnych bugów działa ok.

Moim zdaniem i tak jest jeszcze zbyt wcześnie na używanie plasmy 5.
Odpowiedz
Hmm.. spoko aż tak nie zbyt. Chociaż nie powiem ze z screenów całkiem fajnie się zapowiada.
Odpowiedz
Heh chciałem sobie zainstalować Debiana i z usb nie idzie, instalator nie znajduje napędu CD...
Odpowiedz
Jak go na USB wrzucałeś?
Najlepiej zrobić to np. rufusem.
Odpowiedz
Tudzież dd.
Odpowiedz
Unetbootin też będzie dobry do "wypalenia" obrazu iso na dysku USB
...
Odpowiedz
A nową Fedorą się już ktoś bawił? Zmiany nie są chyba jakieś bardzo wyraźne (w sensie widoczne)... Jakbym miał więcej czasu i jakiś testowy SSD pod ręką, to bardzo chętnie bym sobie ją sprawdził.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Mam na penie Easy2Boot, odpala wszystko obrazy iso Windowsów i Linuxów, tylko Debian na tym nie idzie. Wolał bym nie zmieniać na nic innego bo mam tam też obrazy z płyt narzędziowych, i potem nie miał bym jak przywrócić z powrotem Windowsa.
Odpowiedz
Co prawda do końca nie wiem co to SElinux (jakieś restrykcje) ale czy ktoś wie o tym --> np tu -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
SELinux rządzi na Fedorze Grin i jeśli chcesz korzystać z SELinuksa to właśnie najlepiej na fedorze.
Odpowiedz
Nie o to mi chodziło. Grin
Odpowiedz
Wszyscy sporo o Win10 a w Debian Testing zawitała nowa Plazma. (niestety obecnie problemy)

Swoją drogą mam taki problem o ile w Google Chrome, w roszerszeniach nie mam nic (mogę usunąć) że nic nie ma tak w Chromium mam na stałe trzy rzeczy i nie są te od google docs itp tylko Chromium PDF Viewer , Bookmark Manager i CryptotokenExtensions (to mnie zastanawia) ale poza tym mam te roszerszenia na stałe nie mogę ich usunąć . A dalej pod nimi piszę, że nie pochodzą z spoza google store web. Jedynie co mogę zmieniać to czy zezwalać w tryb incognito.

Próbowałem reinstalować, kasować configi chromium i nic
Odpowiedz
heros1303 zainstaluj Firefox lub Opere.
Odpowiedz
Chyba się nie zrozumieliśmy.

Chrome i chromium mi działa. Tylko zastanawia mnie to, że w chromium w roszerszeniach mam trzy powyższe rzeczy? Zwłaszcza to Cryptotoken Extension (to mnie najbardziej zastanawia bo crypt Grin? Oraz to , że nie mogę tego usunąć (trzy rzeczy)?
Odpowiedz
Przeglądarka dla użytkownika a nie użytkownik dla kasy(reklam).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Pytanie mam, ale już nic nie działa... pewnie wyjdę na imbecyla kodu, ale co tam Tongue Oczywiście doświadczenia w linux/unix czy bashu brak.

Na htg pojawił się fajny artykulik. Postanowiłem się pobawić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstalowałem najnowszy Cygwin i odpaliłem. Do edycji kodu Notepad++, bo mam i po co coś jeszcze instalować. Pierwszy zgrzyt, odpalić z Cygwina pliq tekstowy przez notepad++, który nie jest w ścieżce systemowej. run "adresdoexeka" odpala program, sam adres ma spację w ścieżce. Metod notepad ~/ścieżka pliku działa, ale chce notepad ++. Dobra, ale to detal.

Drugi problem inny. Jest ten skrypt, i jakiś pusty plik txt do przekopiowania ze zmiana nazwy. Skrypt (3 linijki można już nazwać skryptem? Tongue) wyglda tak:

Kod:
#!/bin/bash
date_formatted=$(date +%m_%d_%y-%H.%M.%S)
cp –iv $1 $2.$date_formatted

uruchamiam kod i kiepski efekt:
Kod:
$ ~/bin/datecp ~/bin/new.txt ~/bin/newer.txt
cp: cel „/home/WIN/bin/newer.txt.09_30_15-21.29.19\r” nie jest katalogiem

Próbowałem rożnych wariantów inny edytor tekstu, inne kodowanie znaków, różne nazwy plików/katalogów, wskazywanie ścieżek po windosowemu \\ i po linuksowemu / - zawsze dodaje to \r... aha nie, zrobielm z tego jednolinijkowec, 10 sekund i działa:

Kod:
$ cp -iv d:\\bash\\datecp ~/bin/datecp$(date +%m_%d_%y-%H.%M.%S)
„d:\\bash\\datecp” -> „/home/WIN/bin/datecp09_30_15-21.05.47”

I o ile pierwsze to nawet mnie nie przejęło, to to drugie... hmmm... jakaś naleciałość przez pracę na nie-natywnym systemie czy mój błąd... nie wróży mi kariery kodera problem na tym etapie Tongue


PS sorki jak zły dział... niby robię na WinXP, ale jednak shell Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Korzystał albo korzysta ktoś z Was z onedrive-d? Chciałem sobie przetestować Fedorę 23, ale jeśli miałbym zostawić ja na dłużej, to OneDrive jest mi niezbędny.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
(05.11.2015, 10:35)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Korzystał albo korzysta ktoś z Was z onedrive-d? Chciałem sobie przetestować Fedorę 23, ale jeśli miałbym zostawić ja na dłużej, to OneDrive jest mi niezbędny.

Jaki distro najlepsze do vmware player 12?
Jakieś konkretne przetestowane propozycje :Smile

pozdrawiam
Odpowiedz
neon, czemu mnie cytujesz, skoro mi nie odpowiadasz? Smile

(05.11.2015, 16:45)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jaki distro najlepsze do vmware player 12?

A spróbuj sobie z nową Fedorą. Sądzę, że warto.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości