Linuks - główny temat.
(22.05.2016, 22:38)Krixos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Panowie i Panie pytanko...

Da się w Linuksie zrobić zrzut ekranu (printscreen) bez instalowania programu?
Jak najbardziej gdyż w każdej Dystrybucji są do tego odpowiednie programy już zainstalowane wiec nie ma potrzeby ich instalować. Obojętnie czy to KDE, Gnome, XFCE czy inne środowisko.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
Mam takie pytanie, czy można gdzieś kupić smarta z jedynym słusznym systemem jakim jest linux? (nie android, czy poniekąd iOS.)
Taki jeszcze problem jest, że ostatnio gdy uruchamiam gdm3 + gnome3, uruchamia mi kilka procesów 2x. Z czego drugi należy nie do użytkownika mojego, a jakiegoś debian-gdm. To normalne?
Odpowiedz
(09.07.2016, 19:00)heros1303 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mam takie pytanie, czy można gdzieś kupić smarta z jedynym słusznym systemem jakim jest linux? (nie android, czy poniekąd iOS.)
Smartfona z Linuksem ale nie Android?

Meizu Pro 5 Ubuntu Edition? Wygląda jak ajfon - w środowisku gimnazjalistek to może być atut. Może nawet wpuszczą do Starbucksa z takim fonem :p...
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Witam. Mam takie pytanie.. Otóż jak wiadomo, niedługo MS i Firefox porzucą wsparcie, dla XP/Visty (MS, Firefox). Więc mam takie pytanie? Czy jak są owe sumy kontrolne przy owych obrazach, są może jakieś jeszcze inne (inne znane dla debiana serwery) z sumami kontrolnymi... pytam z powodu... raczej wielu wie o jaki przypadek tu przytaczam (2016r)??
Odpowiedz
Obrazy i sumy są identyczne dla danego obrazu, niezależnie z jakiego serwera pobierasz ISO. Nie wiem o co pytasz
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Chodzi o kwestię tego co się wydarzyło z Mintem, że podmieniono obraz... i chcę mieć jakąś "pewność" że nie zostały.. w końcu wątpię by w jednej chwili podmienili na wszystkich serwach obrazy?
Odpowiedz
Jeśli podmiana nastąpi na głównym serwerze, to cała reszta będzie miała identyczną kopię.

Jeśli nikt nie zgłasza problemów, to jest to dobry obraz. Nie panikuj.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
W sumie to zauważyłem, że nie tylko są serwery z pl.debian.org i tak dalej.. Na przykład jest PL zupełnie inny icm.edu np i tam są obrazy z tymi sumami, więc jak się pobierze ze strony D. to można porównać czy są te same na tych dwóch oddzielnych...

Nie panikuję, lecz właśnie stawiać go będę na starym laptopie, którego użytkuje jedna osoba z rodziny, i że korzysta z bankowości...... to WiecieGrin
Odpowiedz
Jest całe mnóstwo mirrorów, które całkiem dobrze działają:
- serwery uczelni wyższych, ośrodków naukowych i sieci miejskich (MAN)
- serwery ISP
- a nawet serwery firm hostingowych
(24.01.2017, 22:13)heros1303 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

więc jak się pobierze ze strony D. to można porównać czy są te same na tych dwóch oddzielnych...
Atakujący i tak podmieni obraz na głównych serwerach, po kilku godzinach nastąpi synchronizacja i dostaniesz identyczną kopię. Tak było z Combofixem. Ktoś wrzucił na główny mirror zainfekowaną Sality kopię pliku. Po kilku godzinach sporo serwisów z oprogramowaniem i oficjalne mirrory posiadały zainfekowaną kopię. Sporo osób zainfekowało się tym wirusem.

Trzeba mieć szczęście żeby trafić na złośliwie zmodyfikowaną kopię obrazu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Zainstalowałem sobie dziś Antergos polecany na wielu forach, i znowu dała znać ta mityczna stabilność linuxa. Po uruchomieniu co kilka kilkanaście sekund zawieszki kilkusekundowe po kilku czy kilkunastu minutach system zawiesza się całkowicie do tego artefakty na ekranie...
Odpowiedz
Czemu nie wrzucisz czegoś typu Debian, Ubuntu LTS albo CentOS, tylko bawisz się Archem?
Odpowiedz
Debian, Centos jak dla mnie mają za stare pakiety a Łubuntu nie lubie.
Odpowiedz
Jak chcesz porządnego linuxa to Slackware albo Fedore.... debian jest zbyt ciężki i czasem mozolny ktoś kto 1 raz z niego będzie korzystał to jak szukanie telemetri i wyłącznie usług szpiegujących w10.....

Ale co dystrybucja to inna bajka więc zdania są bardzo podzielone i każdy znajdzie coś dla siebie chodź to zapewne wymaga troche czasu i uwagi Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Mityczna stabilność na desktopie może nie istnieje, bo tu jest za dużo pułapek i niewiadomych, tak jednak w wyspecjalizowanych urządzeniach jądro Linuksa jest twarde jak skała.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
(09.05.2017, 16:38)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak chcesz porządnego linuxa to Slackware albo Fedore.... debian jest zbyt ciężki i czasem mozolny ktoś kto 1 raz z niego będzie korzystał to jak szukanie telemetri i wyłącznie usług szpiegujących w10.....

Eeeeeeee? Serio, dziwne to co piszesz i to bardzo.
Slackware owszem, może być lżejszy.. ale to poziom wygody a'la robienie pod siebie Gentoo - móc można, ale czy to ma sens...
Poza tym, Debiana jako takiego dopasowuje się samemu. Czy będzie ciężki zależy od nas np. od tego jakie środowisko wybierzemy.
Odpowiedz
(09.05.2017, 21:06)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

robienie pod siebie Gentoo

masz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Ehhh... czy to są pogaduchy?
Odpowiedz
hahaha lol
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Z Fedory korzystasz jeśli ją kochasz, bo tutaj nie ma miejsca na praktyczność i funkcjonalność. Distro fajne dla dev opsa, który w pracy ma Red Hata Grin

Najlepiej zrobić swoją dystrybucję (LFS) i tyle :p
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
A cobyście laikowi...znaczy się mnie...zaproponowali zamiast (albo obok) Visty?...kiedyś pytałem chyba o o to, ale wciąż mam rozterki i nie umiem się jakoś przekonać do innego systemu, niż Windowsy Smile Wiem, że wtedy odpada zabawa z softem zabezpieczającym, ale potrzebowałbym coś
- w miarę łatwego w konfiguracji
- stabilnego, ale przy tym rozwojowego i aktualizowanego
- podobnego w obsłudze do klasycznych "okienek", ale niekoniecznie surowego jak Win98 Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości