Smartfon 1500~
#61
No tak to rozumiem tylko skąd pewność, że Truecaller wysyła dane na serwery mając dostęp do kontaktów a ten program tego nie robi?
Bazy danych chyba nie sprawdzisz w żaden sposób. Ja po prostu patrzę ile osób używa aplikacji na podstawie statystyk z Google Play i stąd wniosek o wielkości bazy danych...

Próżna to jest dyskusja wg. mnie. Nie mamy absolutnie kontroli co jest wysyłane a co nie. Jeszcze jakby był jakiś Firewall jak na PC to można by sprawdzić a tak, to takie wróżenie z fusów...
Odpowiedz
#62
(25.08.2017, 08:00)Apocalypse napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No tak to rozumiem tylko skąd pewność, że Truecaller wysyła dane na serwery mając dostęp do kontaktów a ten program tego nie robi?

Nie no, jasne - pewności nie ma żadnej.  Dlatego nie planuję robić przez telefon jakichś operacji
finansowych, bankowości, itd.  Nawet PayPala nie będę używał.  

Przy okazji: Chcę zrobić zakupy w Google Play i dodać kwotę do rachunku u operatora. 
Niestety, dostaję komunikat: 'Błąd. Nie udało się wysłać wiadomości SMS weryfikującej konto. 
Spróbuj ponownie.' Mam konto w Google powiązane z numerem telefonu, SMS weryfikujący dotarł
bez problemu.  Operator twierdzi, że takie płatności mi udostępnił. Co może być przyczyną?  

Poza tym, nie mogę zainstalować ściągniętej automatycznie aktualizacji antywirusa AVG;
wszystkie oczywiste rozwiązania chyba wypróbowałem.  Może trzeba najpierw odinstalować
starszą wersję?
Odpowiedz
#63
(25.08.2017, 08:19)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przy okazji: Chcę zrobić zakupy w Google Play i dodać kwotę do rachunku u operatora. 
Niestety, dostaję komunikat: 'Błąd. Nie udało się wysłać wiadomości SMS weryfikującej konto. 
Spróbuj ponownie.' Mam konto w Google powiązane z numerem telefonu, SMS weryfikujący dotarł
bez problemu.  Operator twierdzi, że takie płatności mi udostępnił. Co może być przyczyną?
Masz abonament?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#64
Tak, ale ostatnio się przeniosłem. Jednak BOK u nowego operatora
mnie poinformował, że tego typu płatności mi odblokowali. Nie pomogło,
znów do nich napisałem, zobaczymy. Może to jakiś konflikt sprzętowy
albo softwarowy? Zalecili, żeby pierwsze zakupy zrobić przy 3G,
a dopiero następne w ew. LTE.
Odpowiedz
#65
Jak ostatnio testowałem Samsunga (3 tygodnie temu) to Google Play nie przyjmował nowej karty kredytowej, po prostu walił komunikatem "nie możemy zrealizować operacji". Po dwóch dniach spróbowałem ponownie i udało się.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#66
Ja próbuję już kilka dni, i nic, ale nie spieszy mi się jakoś specjalnie.
Gdzieś widziałem podpowiedź, żeby założyć nowe konto Google
i z niego (na Google Play) spróbować - bez sensu, ale komuś się udało. Smile
Odpowiedz
#67
(20.08.2017, 12:54)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może dla Ciebie i wygoda, ale wg mnie robisz niedźwiedzią przysługę swoim znajomym. Wpisujesz w telefon, ich imię nazwisko, nr telefonu, może potem dodajesz adres e-mail...

Trochę rozwinę tę myśl... Dajmy na to ktoś dba o swoją anonimowość w sieci - nie zakłada kont na portalach społecznościowych, nie udziela się  w sieci. Niewiele mu to da. Wystarczy, że jego znajomi z książki telefonicznej mają i są aktywni w tej sferze. Resztę dopełnią algorytmy sztucznej inteligencji i stworzą dokładny profil psychologiczny, czy konsumencki każdego.
Pamiętam dawno (długo wcześniej przed datą przejęcia Whatsuppa przez Facebooka) chciałem sprawdzić coś na "fejsie". Musiałem założyć konto. Podałem lewe dane (na 90% nie trzeba było jeszcze wtedy podawać nr tel. i tego nie zrobiłem) oraz  prawdziwego gmaila (na gmail miałem 3 kontakty na krzyż). Mocno się jednak zdumiałem, że później na tego gmaila przychodziły mi wiadomości, czy znasz tego i owego.
Zadziwiająco trafne. Jedynym co je łączyło to fakt, że były w kontaktach w mojej książce tel. Dodam że mobilnie z fejsa nigdy nie korzystałem, żadnej instalacji mobilnej apki. Więc moje pytanie skąd te maile. Doszedłem do wniosku, że współpraca Google z FB mogła być bliższa niż to powszechnie wydawało. Jak ciekawie napisał Dawid Garcia:
Cytat:– Pokryliśmy mokrą farbą nasze dane osobowe. Jeśli dotknę kogoś innego, pozostawię ślad ręki. Im częściej dotykasz innych ludzi, tym więcej im zostawiasz – wyjaśnia naukowiec. – Dotknij wystarczająco dużo osób, a każdy, kto patrzy na nich i ich pokryte farbą rękawy, będzie mógł określić, jaki jest twój ulubiony odcień zieleni. Nie mamy już pełnej kontroli nad prywatnością, oznacza to również, że ochrona informacji nie jest czymś, co może zrobić jedna osoba. W pewnym sensie przypomina to zmiany klimatyczne. To nie jest coś, co można rozwiązać samodzielnie. To problem każdego lub niczyj.
Więcej w artykule:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeszcze jeden artykuł:
Cytat:Teoretycznie w ogóle nie powinniśmy niczego przekazywać za pomocą internetu. To oczywiście niemożliwe. Jesteśmy w sieci i nawet nie możemy powiedzieć: „nie podam nazwiska". I tak zostanie odkryte. Takim klasycznym przykładem obnażenia informacyjnego była historia związana z serwisem Amazon. Pewna nastolatka dostała e-mailem bon na wyprawkę dla niemowlęcia. Ojciec dziewczyny oburzył się i poszedł wyjaśnić sprawę. Firma przeprosiła. Kilka dni później mężczyzna dowiedział się, że będzie dziadkiem.
Cool
więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości