Płatna poczta
#1
Witam szukam jakieś porządnej poczty

Mam na oku 2 poczty
Protonmail oraz TutaNota

Protonmail Plus
5GB
1 własna domena
5 adresów
1000 wysłanych wiadomości /1 dzień
200 Etykiet
+ Suport

Cena 48$(190żł) na rok

TutaNota
Każdy użytkownik 1€+
1GB na każdego użytkownika
5 Aliasów na użytkownika
własna domena
Dodatkowe ustawienia (przypisanie danej poczty przychodzącej do folderu użytkownika)
Modyfikacje: Własne logo oraz wiadomość powitalna.

Cena 12€(54 zł) na rok

Ewidentnie widać że cenowo Tuta wychodzi lepiej, ale popatrzę może coś znajdę ciekawszego ale wątpię Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#2
W OVH masz konto Exchange:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


50 GB miejsca, funkcji od groma, obsługa własnej domeny + integracja z np. Outlookiem (bo to jednak Exchange).

---

Google Apps, jeżeli odpowiada Ci Gmail to coś podobnego ale we własnej domenie + inne rzeczy i support:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


---

Zoho Mail
Ciekawa alternatywa, choć i nieco drogo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
A ja, dla odmiany, szukam czegoś darmowego - załamałem się niedawno zauważając poziom bezpieczeństwa mojego aktualnego klienta pocztowego, a Protonmail jednak na co dzień za darmo oferuje za mało. Gmaila nie chcę, ta firma i tak wie o mnie za wiele. Generalnie brak spamu, szyfrowanie całego połączenia połączenia (nie tylko logowania) i jakieś minimum prywatności, nie wymagam dziesiątek smartfolderów, gigabajtów miejsca czy zaawansowanych funkcji - nie jestem biurem Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Tutanota
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
W Turtanota można rozszerzyć do 5 GB na podstawie kuponu z Komputer Świat, nie wiem czy jeszcze aktywne. Mam właśnie tak zrobione. Przy czym działa z opłatą roczną bo mam własną domenę.
Odpowiedz
#6
Kup VPSa i sam postaw serwer pocztowy + koniecznie korzystaj z GPG / PGP
Nic lepszego nei wymyślisz.
Odpowiedz
#7
@up:
Przecież wiesz, że to najgorsze z możliwych rozwiązań Grin
Postawić nie jest hop siup, a spam, wiry, nadmiarowość, kopie... masakra.
Odpowiedz
#8
Wykupiłem usługe Proton Mail.. ochrona nie jest taka full wypas z tego co widze ale na obecnie potrzeby wystarczy mi..
Ładny panel fajnie się zarządza wieloma domenami.. szkoda że jeszcze aliasów nie mają ale z tego co rozmawiałem ze suportem to do końca roku ma dojść taka możliwość.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
Kurde, muszę się wziąć za przesiadkę, bo WP mnie do szału doprowadza. Dwa zapytania.


Po pierwsze, czy można w Protonmailu, płatnym, podpiąć 'zewnętrzną' skrzynkę - za dużo rzeczy podpiąłem w przeszłości do WP, żeby teraz o każdym koncie podpiętym pamiętać. Plus skrzynki uniwersyteckie i takie tam.

Po drugie, dodatkowe adresy, zakładam, działają jak aliasy - inna nazwa wyświetlana i inny adres. Bo mój obecny, nie powiem, jest fajny, ale jakbym chciał, nie wiem, złożyć CV, to mogą mnie potraktować jak niepoważnego Grażynki z HRu.
Jakby ktoś miał też doświadczenia z Tutanota to proszę się dzielić. Zależy mi na wygodzie i chciałbym utrzymać swoją anty-szpiegowską paranoję. Inaczej wziąłbym Outlook albo Gmail. Jeszcze jest szansa, że znowu odłożę to na wieczne jutro Suspicious Ale tego nie chcę.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#10
Skoro i tak chcesz płacić, to nie lepiej zdecydować się na jakiś stricte-pocztowy hosting?
Wtedy możesz stworzyć dowolną ilość skrzynek/aliasów.
Odpowiedz
#11
Na razie nie tyle co koniecznie chcę, co zapłacę, jak będzie trzeba Wink Do Protonmail trochę się przyzwyczaiłem, no i podoba mi się jego paranoiczna prywatność. O stricte-pocztowym hostingu zupełnie nie myślałem, nie wiem nawet, czym za bardzo miałoby to się różnić - na razie przeglądam rożne oferty. Chociaż nie powiem, pierwsze, co mi przyszło do głowy, to adweb i jego historia Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#12
Weź sobie domenę .pro, postaw własną wizytówkę z pocztą i Klaudia z HR jak to zobaczy to umówi się też na randkę Wink. Nie musisz mi dziękować Grin
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#13
Tobie, jako znanemu podrywaczowi, w tej kwestii nie zaufam.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#14
Odwal się Grin, mi obce laski wysyłają zdjęcia w samych podkoszulkach z pytaniem " czy mnie to podnieca" Wink. Chcesz zobaczyć?

PS mój kolega wysyłał CV z emaila plemniczek@... Wink
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości