Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m
#41
zord napisał(a):pop3.live.com port 995

smtp.live.com port 25


Thanks Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#42
ale outlook express radze zmienić na Program pocztowy Live

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#43
Wiecie co, to wszystko jest bez sensu... To że google zbiera kupę danych wiadomo od dawien dawna (a tu się wyskakuje z "odkrywczym" doniesieniem), a jednak multum osób korzysta z ich usług, choćby ze względu na wygodę i stabilność.
Druga sprawa: gdzie nasze poczynania nie są śledzone? Reklama bechawioralna to obecnie standard, cookies czy nawet statystyki witryn również. Do tego dochodzi choćby system echelon, który monitoruje emaile w poszukiwaniu dziwnych treści.
Nie ma więc co popadać w paranoje, bo nie tylko google nas szpieguje, zaś anonimowość / prywatność NIE ISTNIEJE.
Odpowiedz
#44
lukasamd a jak pewnego dnia google postanowi upublicznić twoje maile i będzie sobie je mógł przeczytać każdy zainteresowany
czy zaczną np sprzedawać twoje zdjęcia przecież dla google twoje zdjęcia to ich zdjęcia
albo otworzysz ważny dokument firmowy od którego zależą losy setek czy tysięcy pracowników a google go upubliczni przez co doprowadzi do upadku firmy bo to przecież jest już ich dokument
Odpowiedz
#45
@lukasamd
OK...masz rację, że nie ma prywatności w sieci, ale faktem jest również, że nikt nie lubi, kiedy ktoś grzebie w jego prywatnych rzeczach...a jeśli masz świadomość, że mimo wszystko może, czujesz się poniekąd upokorzony. Nieważne kto to robi...nieważne czy tak naprawdę to robi...to tak jakbyś wynajął pokój hotelowy, w którym nie ma drzwi - może nikt nie zobaczy Twojej bielizny i skarpetek, ale jeśli zechce to zobaczy niemal wszystko. I wtedy co z tego, że masz w pokoju wszelkie wygody? Będziesz się czuć komfortowo?
Wiedziałem co nieco, że Google mają taką politykę prywatności i dlatego nie korzystałem z innych usług poza kontem pocztowym, ale dopiero ten post uświadomił mi, co jest grane naprawdę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#46
Najprostsze pytanie: po co mieliby to robić? Oni w tym interesu z pewnością mieć by nie mieli.
Kolejna rzecz: zobaczcie ile to informacji? Zarządzanie nimi, przeglądanie ich to raczej niezbyt łatwa sprawa.
Odpowiedz
#47
Najprostsze pytanie: po co mieliby to robić?

prosta odpowiedź bo mogą a my się na to zgadzamy

Zarządzanie nimi, przeglądanie ich to raczej niezbyt łatwa sprawa.

jest to łatwiejsze niż Ci się wydaje
Odpowiedz
#48
Zord...nie wiedziałem,że jesteś takim odpowiedzialnym człowiekiemSmile...jakbym słyszałdynamicznych młodych menadżerów z mojej firmySmile
A tak na marginesie...jeżeli masz taką moc sprawczą...to może upublicznisz dokumenty mojej firmy?Bardzo bym się cieszył gdyby ta grupa idiotów wylądowała w pośredniakuSmile
Piszę z przeglądarki Opera-ciekawe czy mnie namierząSmile?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#49
Co do prywatności u mnie w listku wygląda ona tak :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do tego wyłączyłem zapamiętywania paska adresu doinstalowałem również rozszerzenie CustomizeGoogle , TrackMeNot , w tle działa Peerguardian , który codziennie jest aktualizowany, nie korzystam z żadnych usług google oprócz samej przeglądarki . Mogę poczuć się choć trochę bardziej anonimowy i to mnie satysfakcjonuje Smile
Odpowiedz
#50
tu też namierzają a jakże Tongue
jest tu skrypcik który sprawdza jakiej przeglądarki używasz jaki masz system operacyjny ile kolorów wyświetla twój monitor jaką ustawioną masz rozdzielczość jak długo przebywasz na stronie z jakiej strony tu wszedłeś i wiele wiele innych informacji
Odpowiedz
#51
Zord co to za skrypcik?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#52
zord napisał(a):prosta odpowiedź bo mogą a my się na to zgadzamy
...
Zarządzanie nimi, przeglądanie ich to raczej niezbyt łatwa sprawa.


1. Nie mogą, bo to miałoby fatalne skutki dla całego świata, im dostałoby się nie słabiej, niż szaremu człowiekowi.

2. Nie sądzę. To nie jest np. 1 GB logów tylko "trochę" więcej.


IMO bardziej należy się obawiać np. urzędów, sklepów i innych instytucji.: z takich miejsc nasze dane takie jak: imię, nazwisko, adres, pesel, nr dowodu itp. mogą dostać się w niepowołane łapy znacznie częściej, niż z takiego Google czy Microsoftu.

BTW. Wiele programów zabezpieczających również prosi nas o możliwość wysyłania "anonimowych danych statystycznych" - jaką macie pewność co wysyłają? To jest właśnie paranoiczne podejście... zamiast traci czas na tworzenia złudnych zapór, lepiej zająć się czymś bardziej twórczym.

@zord:
No właśnie.. np. javascript i/lub dane przesyłane przez $_SERVER w PHP. I gdzie tu logika? Wszędzie można zbierać takie dane...
Odpowiedz
#53
Dobra VenomX...powiedzmy,że zabezpieczyłeś się przed szpiegostwem internetowym...
A ja się chciałem dowiedzieć-co -jak ktoś Cię w realu namierza czyli śledzi-jak się przed tym broniszSmile?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#54
Meir google-analytics się zwie

lukasamd Mogą czemu mieli by nie móc ?
Nie jest to giga danych ale przecież zindeksowali większa część internetu i wytworzenie logu w którym była by cała Twoja działalność internetowa która zarejestrowali to przy tum pikuś
wiadomo że wszędzie można zbierać takie dane ale skrypty googla są prawie wszędzie i mają najbardziej pełny obraz tego co użytkownicy robią w internecie
Odpowiedz
#55
Meir napisał(a):Dobra VenomX...powiedzmy,że zabezpieczyłeś się przed szpiegostwem internetowym...
A ja się chciałem dowiedzieć-co -jak ktoś Cię w realu namierza czyli śledzi-jak się przed tym broniszSmile?


Jak na razie nikt mnie nie śledzi zatem nie myślę o tym Tongue
Odpowiedz
#56
To dlaczego wszyscy korzystamy ze strony startowej Google? A nie np.Yahoo?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#57
VenomX napisał(a):Jak na razie nikt mnie nie śledzi zatem nie myślę o tym Tongue


No to teraz ładnie pojechałeś...
Skąd możesz o tym wiedzieć? Jeżeli ktoś zechce, to może śledzić Cię tak, że nie dowiesz się o tym.

BTW. Skoro nikt Cię nie śledzi, to po co tak wszystko ukrywasz? Smile
Dziwne...
Meir napisał(a):To dlaczego wszyscy korzystamy ze strony startowej Google? A nie np.Yahoo?


Bo jest wygodniejsze a wyszukiwarka bardziej trafna? Można używasz binga, ale on też monitoruje co jak i kiedy wpisujemy (yahoo zresztą też, więc nie wiem o czym tu dyskutować).
Odpowiedz
#58
Świat wirtualny różni się od świata rzeczywistego...
Odpowiedz
#59
VenomX napisał(a):Świat wirtualny różni się od świata rzeczywistego...


Naprawdę? Czy światem wirutalnym jest allegro? Czy jest nim zamawianie jakiś usług w sieci? Bynajmniej...

Btw. Właśnie ktoś Cię już śledzi... wystarczy wklepać w jakiejkolwiek szukajce "Profil venomx":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wiadomo że nie wszystkie dotyczą Ciebie, ale nieco czasu i mam SPORO informacji na twój temat, choć wcale nie jestem korporacją...
Aha, i wcale nie łamię prawa, bo sam te informacje udostępniłeś.
Odpowiedz
#60
Święte słowa VenomX...świat rzeczywisty jest 1000 razy niebezpieczniejszy...dlatego od dzisiaj jak wychodzisz z domu radzę Ci przynamniej 3-4 godzinki kluczyć po mieście,żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. i ktoś nie ma Cię na okuSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości