Antywirus do Windows 10 na laptop
#21
(04.10.2016, 07:55)Jacenty napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(04.10.2016, 06:39)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(03.10.2016, 21:17)Jacenty napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(03.10.2016, 21:10)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety problem nie znika, miałem athlona ustawiałem kombinowałem nic to nie dało pomyślałem no cóż procek chyba nie wyrabia. Niestety po zmianie na i7 problem pozostał i jak obciążał tak obciąża.

Nie wiem od czego to zależy u mnie na i3 5005U nic się nie dzieje. Dodam tylko za mam stosunkowo odchudzony system Windows 10 Pro, wszystkie aplikacje Microsoftu łącznie z Edge, IE, Cortana i Store są usunięte kompletnie z systemu tak jak i folder w którym się znajdowały czyli Windows App (ukryty folder systemu).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jacenty tam jeszcze jest proces Antimalware Service Excetable ok 80 mb. To co zaznaczyłeś dotyczy jedynie widoku ikonki Defendera w prawym dolnym rogu.
Pozdrawiam
Mam tylko ten jeden proces od Defendera Po usunieciu wszystkich smieci Microsoftu reszta zniknela. Moze dlatego tak sie dzieje nie wiem.

Pisane z WP

Jacenty a mógłbyś podać jak usunąłeś te wszystkie aplikacje z Windows 10 ?
Odpowiedz
#22
(05.10.2016, 12:14)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jacenty a mógłbyś podać jak usunąłeś te wszystkie aplikacje z Windows 10 ?

Łap:
Destroy Windows 10 Spying

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Spybot Anti-beacon

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

BlockWindows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#23
dzięki
Odpowiedz
#24
(05.10.2016, 12:27)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jacenty a mógłbyś podać jak usunąłeś te wszystkie aplikacje z Windows 10 ?


Hej, ja nie używałem żadnych programów do usunięcia wszystkich aplikacji Microsoftu tylko komend i Power Shella. jak znajdę wieczorkiem trochę czasu to napisze dokładnie jak i co ale to tez w osobnym temacie najlepiej.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#25
W CCleaner w opcji deinstalacji programów można to zrobić, normalnie na liście są.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#26
(05.10.2016, 15:33)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W CCleaner w opcji deinstalacji programów można to zrobić, normalnie na liście są.

Mam na myśli całkowite usuniecie wszystkich czyli dosłownie wszystkich aplikacji Microsoftu włącznie z Edge, IE11, Cortana, Support, NetFramework itd. Łącznie system uwalnia ponad 4GB. Tego nie zrobi żaden znany mi program.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#27
(05.10.2016, 15:18)Jacenty napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.10.2016, 12:27)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jacenty a mógłbyś podać jak usunąłeś te wszystkie aplikacje z Windows 10 ?


Hej, ja nie używałem żadnych programów do usunięcia wszystkich aplikacji Microsoftu tylko komend i Power Shella. jak znajdę wieczorkiem trochę czasu to napisze dokładnie jak i co ale to tez w osobnym temacie najlepiej.

Miło by było w osobnym temacie. To czekamy jak napiszesz. Dzięki i pozdrawiam
Odpowiedz
#28
To w takim razie ja bym brał obraz z usuniętą telemetrią i Cortaną oraz innymi drobiazgami - są już takie na stronach z modyfikacjami. Usuwanie ręcznie po instalacji zawsze coś zostawi.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#29
(05.10.2016, 19:08)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To w takim razie ja bym brał obraz z usuniętą telemetrią i Cortaną oraz innymi drobiazgami - są już takie na stronach z modyfikacjami. Usuwanie ręcznie po instalacji zawsze coś zostawi.
Ostatnie co bym zrobił mając wszystkie legalne kopie programów, to pobierać Windows z innego źródła niż MS.
Co do mojego antywirusa - chętnie wróciłbym do Defendera, bo nie czuję żadnej różnicy między nim a pozostałymi antywirusami w działaniu systemu. Jednak nie da się bądź ja nie umiem ustawić Defendera tak, by pobierał aktualizacje tylko kiedy ja chcę. Zdarza się czasami że oglądam stream i zaczyna przycinać obraz przez aktualizacje bazy wirusów, bądź gram online i to samo, lagi w grze. Chciałbym, żeby była możliwość wyłączenia aktualizacji w tle, tylko ręczna, bądź możliwość ustawienia aktualizacji w wybranych godzinach i by to działało, a nie żyło własnym życiem. Jeśli tak się da w Defenderze to chętnie do niego wrócę - tylko jak to krok po kroku ustawić?
Na razie po poleconym AVG zatrzymałem się przy Comodo AV, ale jeśli Defendera da się jakkolwiek ustawić, poza automatem to do niego wracam.

PS. Spy Sheltera Firewall używam. Dodatkowo zapora sieciowa z GlassWire, aby blokować właśnie dostęp do internetu wg programów - ze względu na dużo łatwiejszą możliwość blokady.
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#30
(05.10.2016, 19:08)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To w takim razie ja bym brał obraz z usuniętą telemetrią i Cortaną oraz innymi drobiazgami - są już takie na stronach z modyfikacjami. Usuwanie ręcznie po instalacji zawsze coś zostawi.
Ale czy to bezpieczna sprawa ?
Odpowiedz
#31
(08.10.2016, 12:45)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale czy to bezpieczna sprawa ?

A czemu ma być to coś nie niebezpiecznego ??
Jest to bezpieczne, lecz można spotkać się jednak z jakimiś problemami, i błędami.
Pisał o tym @Waves w temacie, gdzie można pokazać zrzut swojego pulpitu.

(08.10.2016, 12:08)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bym zrobił mając wszystkie legalne kopie programów, to pobierać Windows z innego źródła niż MS.
Co do mojego antywirusa - chętnie wróciłbym do Defendera, bo nie czuję żadnej różnicy między nim a pozostałymi antywirusami w działaniu systemu. Jednak nie da się bądź ja nie umiem ustawić Defendera tak, by pobierał aktualizacje tylko kiedy ja chcę. Zdarza się czasami że oglądam stream i zaczyna przycinać obraz przez aktualizacje bazy wirusów, bądź gram online i to samo, lagi w grze. Chciałbym, żeby była możliwość wyłączenia aktualizacji w tle, tylko ręczna, bądź możliwość ustawienia aktualizacji w wybranych godzinach i by to działało, a nie żyło własnym życiem. Jeśli tak się da w Defenderze to chętnie do niego wrócę - tylko jak to krok po kroku ustawić?
Na razie po poleconym AVG zatrzymałem się przy Comodo AV, ale jeśli Defendera da się jakkolwiek ustawić, poza automatem to do niego wracam.

PS. Spy Sheltera Firewall używam. Dodatkowo zapora sieciowa z GlassWire, aby blokować właśnie dostęp do internetu wg programów - ze względu na dużo łatwiejszą możliwość blokady.

Z tego co mi wiadomo WD aktualizuje się poprzez WU.
Jeżeli jestem w błędzie to proszę by mnie ktoś poprawił.
Odpowiedz
#32
(08.10.2016, 13:12)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tego co mi wiadomo WD aktualizuje się poprzez WU.
Jeżeli jestem w błędzie to proszę by mnie ktoś poprawił.

Z początku Windows 7 aktualizował sie osobno ale od dłuższego czasu i on aktualizuje sie z WU tak samo jak W10

Jeśli jednak użykownikch chce ręcznie pobierać baze definicji to prosze bardzo Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Można też zrobić live dysk do skanowania Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#33
(08.10.2016, 13:18)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z początku Windows 7 aktualizował sie osobno ale od dłuższego czasu i on aktualizuje sie z WU tak samo jak W10

Jeśli jednak użykownikch chce ręcznie pobierać baze definicji to prosze bardzo Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mi nie chodzi o W7.

Mi chodzi o Windows Defender w Windows 10. Gdzie zauważyłem ze Windows Defender pobiera definicje baz sygnatur przez Windwos Update, automatycznie.
O to mi chodziło w poprzednim poście, może za bardzo skrótami myślowymi popłynąłem.
Odpowiedz
#34
Doczytaj chociaż 1 zdanie do końca a nie odpisuj po 3 przeczytanych słowach Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#35
(08.10.2016, 13:24)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Doczytaj chociaż 1 zdanie do końca a nie odpisuj po 3 przeczytanych słowach Grin

Przeczytałem je aż 3 razy, i odpisałem tak jak je zrozumiałem.

Także dalej nie zamierzam dyskutować.
Odpowiedz
#36
Wszystko fajnie, ale ja pytałem pytałem o alternatywne antywirusy bo nie wiem czy da się ustawić Windows Defendera by pobierał bazę wirusów tylko wtedy kiedy my chcemy, albo inaczej - nie pobierał bazy wirusów kiedy tego nie chcemy. Może jakaś nakładka do zarządzania Windows Defenderem jest która pozwala zablokować aktualizacje w określonym czasie? Chciałem dowiedzieć się czegoś o Defenderze (z konfiguracji) bądź o innym antywirusie który będzie współgrał z W10 i w pełni obsługiwał..
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
#37
Spróbuj wyłączyć w Edytorze zasad grup (uruchom wpisz gpedit.msc) działania które maja związek z automatyczną aktualizacją sygnatur.

Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Składniki systemu Windows > Windows defender > Aktualizacja podpisów.

W programie następnie będziesz mógł aktualizować ręcznie sygnatury.

Mianowicie nie używam defendera to też ciężko powiedzieć jak to będzie się sprawować.
Odpowiedz
#38
Tachion a masz jakiś av?
Odpowiedz
#39
Nie używam Smile
Odpowiedz
#40
Tachion a mógłbyś podać Twój zestaw pod Win 10?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości