MKS_vir ... reaktywacja
#21
Szanowni Forumowicze,

Tytułem szybkiego wyjaśnienia - faktycznie kilka lat temu oferowaliśmy darmową wersję antywirusa mks_vir. W związku z (niezależną od nas) koniecznością wyjaśnienia wątpliwości dotyczących marki zostaliśmy w pewnym momencie zmuszeni do zaprzestania wspierania tego produktu i zgadzam się, że można było ten temat rozwiązać (mówiąc eufemistycznie) bardziej elegancko. Jednak teraz, kiedy wszystkie wątpliwości są już wyjaśnione możemy bez obaw wznowić realizację projektu "mks_vir". No i oczywiście dołożymy wszelkich starań, żeby użytkownicy nowej wersji programu byli z niego zadowoleni Smile

Pozdrawiam,
Grzegorz Michałek
Odpowiedz
#22
Panie Grzegorzu...
co prawda wyjaśnienie jest dyplomatyczne i dość eufemistycznie traktuje temat, niemniej dziękujemy za informację, bo to oficjalne stanowisko jakby Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#23
To teraz szybka lekcja przyspieszonej ekonomii Smile
Arca ma swój mały silniczek, coś tam "robią w tym temacie" i kupuje bazy od Bitdefeder, więc nigdy nie będzie darmowych wersji, bo oni podkupuja towar, który dalej muszą sprzedać i wyjść jeszcze na plus, bo podatki trzeba płacić (chociaż i tak przerzucają pewnie na klienta). Ten darmowy mks_vir to był pewnie test jak to wygląda w praktyce i tyle. W małych spółkach, przedsięb. liczy się maks. zysk z danej jednostki.

Tylko giganci rynku AV, którzy już swoje zarobili mogą sobie pozwolić na darmowe wersje.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#24
(26.11.2016, 20:40)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[...]
Tylko giganci rynku AV, którzy już swoje zarobili mogą sobie pozwolić na darmowe wersje.
Nawet i ci giganci nie maja darmowych programów. Albo inaczej.... jedni mają inni nie.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#25
To już zależy od modelu biznesowego...
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#26
Dystrybucja średnio lubi darmówki. Zwłaszcza mała dystrybucja ale przez to pośrednio również średnia i duża. Choćby nawet dlatego, że mając w ofercie "Produkt X PRO" płatny obok dostępnej darmowej wersji "Produkt X FREE" trzeba tłumaczyć klientowi, dlaczego ma kupić Produkt X, skoro może go mieć w okrojonej wersji za darmo. Dużo łatwiej powiedzieć "proszę w ogóle nie myśleć o Produkcie X - niech pan/pani bierze Produkt Z PRO, bo z doświadczenia wiem, że jest lepszy" (który to Produkt Z nie ma wersji FREE). Dlatego również moim zdaniem nie ma co się spodziewać darmowej wersji mks_vira, bo mimo że (według mej skromnej rynkowej wiedzy) firma Arcabit jest dosyć bogata, to raczej nie na tyle bogata, żeby sobie strzelać w kanał dystrybucyjny.
Odpowiedz
#27
Będzie wesoło.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#28
(26.11.2016, 21:42)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dystrybucja średnio lubi darmówki. Zwłaszcza mała dystrybucja ale przez to pośrednio również średnia i duża. Choćby nawet dlatego, że mając w ofercie "Produkt X PRO" płatny obok dostępnej darmowej wersji "Produkt X FREE" trzeba tłumaczyć klientowi, dlaczego ma kupić Produkt X, skoro może go mieć w okrojonej wersji za darmo. Dużo łatwiej powiedzieć "proszę w ogóle nie myśleć o Produkcie X - niech pan/pani bierze Produkt Z PRO, bo z doświadczenia wiem, że jest lepszy" (który to Produkt Z nie ma wersji FREE). Dlatego również moim zdaniem nie ma co się spodziewać darmowej wersji mks_vira, bo mimo że (według mej skromnej rynkowej wiedzy) firma Arcabit jest dosyć bogata, to raczej nie na tyle bogata, żeby sobie strzelać w kanał dystrybucyjny.

Zarabia się na firmach, dlatego dla klienta domowego można dać wersję free :Smile
Jak pracowałem w jednym sklepie z gratami PC to do każdego składaka za 1PLN dawaliśmy GDate, kupowaliśmy za 39PLN z distro. Niby 38PLN w plecy, ale na podzwspołach na plus i poczta pantoflowa gratis.
Odpowiedz
#29
Ta wliczone w cene i dobrze, tylko co jak się dziadowi skończy to wydzwania żeby dokupić,raczej nie Craze
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#30
Przez 5 lat pracy sprzedawaliśmy ogromne ilości sprzętu, ale zapytań tylko o oprogramowanie AV było może 2 ? Raz o Kaspersky raz o ESET (średnio 200paczek dziennie szło z towarem dla kuriera i ok 50 odbiorów osobistych). Po GDate nie wrócił nikt ^^ jednak poczta pantoflowa działała rewelacyjnie. I te 38PLN nie do końca było wliczone w cenę gratów bo ceny za graty były na normalnej marży więc trochę traciliśmy, ale zyskaliśmy ogromną rzeszę nowych klientów.
Odpowiedz
#31
Hmmm tak zainstalować wszystko na gotowo i postawić Shadow Defendera na hasło aby nie można było wyłączyć Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#32
mks_vir

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#33
Interfejs trochę cukierkowy Grin
Odpowiedz
#34
Jakiś porywających nowości też w nim nie ma.
Odpowiedz
#35
Nie znacie się i tyle >.>, brać, instalować, niczego nie żałować.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#36
Jak Lenin wiecznie żywy...
Odpowiedz
#37
Niby wrócił, ale nigdzie go nie ma, Yeti
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
#38
Gdyby MKS był jako antywirus to było by super , a ie jako skaner na żądanie
Odpowiedz
#39
05.12.2017 Arcabit napisał(a):Mamy nową siedzibę. Z radością informujemy, że właśnie zasiedliliśmy trzy przecudnej urody piętra na ulicy Granicznej 50 w Blizne Łaszczyńskiego tuż obok Warszawskiego Bemowa. Ze sprawnością, której mógłby nam pozazdrościć sam MacGyver przenieśliśmy wszystkie zasoby do nowych pomieszczeń i serwerowni. Wszystko działa idealnie i w nowych okolicznościach pełną parą pracujemy nad rozwojem oprogramowania Arcabit no i oczywiście nad nowym mks_virem, który jest po prostu rewelacyjny!
Piszą, że pracuję nad MKS-em i że jest rewelacyjny...
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#40
Skoro jest rewelacyjny, to po co go rozwijać? Suspicious
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości