AdGuard na Androida...konfig
#1
Dziś "black friday" i dobra cena więc Adguard zagościł w moich programach i w związku z tym chciałem zapytać użytkowników którzy mają tą aplikację na androidzie czy coś trzeba konfigurować po zainstalowaniu  ( jeśli tak to co ) czy default wystarczy ?

dzięki i pozdrawiam i

Odpowiedz
#2
Na pewno warto aktywować dodatkowe filtry np. polski filtr. Kieruj się własnymi preferencjami i nie zaznaczaj wszystkiego, bo nie wiele to zmieni, a znacznie spowolni przeglądanie. Jeśli zależy Ci na prywatności zerknij również na tryb niewidzialności.
Odpowiedz
#3
Która to opcja tryb niewidzialności? W tym firewall Adguarda można zablokować aplikacji dostęp do internetu? Nie widzę typowego blokuj, trzeba odznaczyć te opcje pozwalające na ruch sieciowy?
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Tak, jeśli chcesz odciąć dostęp to tak właśnie trzeba zrobić.

Ogólnie teraz kupowanie AdGuarda w wersji premium zaczyna mijać się z celem*. Wersje beta, które są na ukończeniu i zaraz będzie nowy stable (mowa o Androidzie) dodają darmowe filtrowanie po DNS. I to warto włączyć, zarówno jak mamy betę, jak i najnowszą stabilną Premium. Do tego aktywacja filtrów właśnie z DNS. Filtry polskie powinny aktywować się automatycznie.

* - no chyba, że chcemy blokować je też we wszystkich innych aplikacjach, wtedy ok
Odpowiedz
#5
Dzięki za odpowiedź, bo czasami się zastanawiam po co niektórym aplikacją internet. Jeśli chodzi o blokadę w aplikacjach to z tych co korzystam reklamy mi nie przeszkadzają, ale adguard nie łapał mi reklam w update samsunga, teraz wycina je co mnie cieszy.

AdGurad to tak jakby jedyne sensowne zabezpieczenie dla mnie bo wycina ten syf, a nie instaluje nic spoza sklepu - tam też czytam czego chce aplikacja, jak się nie podoba to blokuje. Przeraża mnie ile pozwoleń nawet prosta apka czasami chce, niby wiele alternatyw, ale nie jest tak prosto.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Jeśli masz roota + xposed to możesz użyć xprivacy.
Jeśli nie, to na sprzętach z Andoidem 6.0 i nowszymi można tymi uprawnieniami dowolnie zarządzać np. latarka chce dostępu do kontaktów.. chce, ale Ty jej nie dajesz.

A wracając do adguarda, to owszem, można np. filtrować połączenia i po wifi i komórkowo. Czy trzeba... no nie wiem... w sumie mało znam appek, które by faktycznie tego ruchu nie wymagały, acz może to kwestia tego, czego się używa.
Odpowiedz
#7
Nie mam root, więc mi pozostaje tylko filtrowanie przez Adguard. Gdyby nie aparat, nawigacja i internet to bym nie potrzebował smartfona. Dzięki za porady, lubię mieć trochę więcej władzy na swoim urządzeniu, root odpada u mnie z uwagi na gwarancję - wolę nie mieć problemu.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
(26.11.2016, 10:58)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak, jeśli chcesz odciąć dostęp to tak właśnie trzeba zrobić.

Ogólnie teraz kupowanie AdGuarda w wersji premium zaczyna mijać się z celem*. Wersje beta, które są na ukończeniu i zaraz będzie nowy stable (mowa o Androidzie) dodają darmowe filtrowanie po DNS. I to warto włączyć, zarówno jak mamy betę, jak i najnowszą stabilną Premium. Do tego aktywacja filtrów właśnie z DNS. Filtry polskie powinny aktywować się automatycznie.

* - no chyba, że chcemy blokować je też we wszystkich innych aplikacjach, wtedy ok

no ja kupiłem bo 50% off było więc groszowe sprawy za licencję lifetime na 2 pc i 2 urządzenie z androidem a w dodatku denerwują mnie reklamy wyświetlające się właśnie w aplikacjach. Rozumiem że w wersji AG premium też jest/będzie DNS? bo właśnie zauważyłem że jest wersja AG DNS ale to jeszcze beta

Odpowiedz
#9
Masz roota w telefonie?
Ogolnie warto ustawic w ustawieniach zaawansowanych filtrowanie wysokiej jakosci. I dodaj hosty AdAway i Someonewhocares to filtrow uzytkownika.
Odpowiedz
#10
@KaMiL nie mam roota

Odpowiedz
#11
No to tak jak mówiłem - w ustawieniach zaawansowanych włącz filtrowanie wysokiej jakości (dzięki temu nie ma pustych pól po reklamach w przeglądarce), włącz oczywiście filtrowanie HTTPS, a w filtrze użytkownika dodaj te adresy hostów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli chodzi o wbudowane filtry, to włącz Annoyances filter, Eksperymentalny filtr i Adblock polskie reguły cookies.
Osobiście Bezpieczne Przeglądanie mam wyłączone, bo nie czuję żadnego zagrożenia, używając Androida. Zaporę sieciową też mam wyłączoną, bo nie potrzebuję po prostu. W takiej konfiguracji Adguard jest lekki i skutecznie blokuje reklamy we wszystkich aplikacjach.
Odpowiedz
#12
ok to jeszcze jedno pytanie ( nie wykluczam że zostanie uznane za głupie Smile ) więc tak jak uruchamiam filtrowanie https to AG pyta o zainstalowanie certyfikatu więc ja go instaluję ale po zainstalowaniu w powiadomieniach telefonu pojawia się komunikat
" Monitorowanie sieci"
Podmiot zewnętrzny może monitorować Twoją aktywność w sieci np. e-mail...
Umożliwiają to dane uwierzytelniające zainstalowane na twoim urządzeniu"

I mam na dole tego komunikatu "sprawdź zaufane poświadczenia " i jak to kliknę to przenosi mnie do tego certyfikatu co pobrał Adguard
o co chodzi ?
Ogólnie teraz wszedłem w te zaufane dane uwierzytelniające ( nigdy tu nie zaglądałem) i w systemowych jest sporo certyfikatów rozumiem że to sie z systemem instaluje ?

Odpowiedz
#13
To normalna sprawa, tak (niestety) działa Android, ze po zainstalowaniu takiego certyfikatu powiadamia po każdym restarcie o tym, ze zostal zainstalowany zewnetrzny certyfikat. Moge sie mylic, ale jak masz ustawione haslo/pin/wzor w telefonie, to to powiadomienie znika. Ja przenioslem certyfikat do certyfikatow systemowych, ale do tego potrzebny jest root.
Odpowiedz
#14
to jeszcze jedno, rozumiem że muszę mu pozwolić na utworzenie połączenia VPN tak?

Odpowiedz
#15
Tak, bo on tak działa jako lokalny VPN i przed niego idzie cały ruch.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#16
Właśnie a jak to jest z tym VPN który tworzy adguard, czy to połączenie jest bezpieczne bo już parę razy napotkałem opinię że nie do końca taki vpn jest bezpieczny

Odpowiedz
#17
Witam.
Panowie a jaki filtr wbić w AdAway/AdGuard żeby zablokować komunikaty o cookies? Filtry blokujące te komunikaty na PC przykładowo z uBlocka nie zadziałają.
Pozdrawiam serdecznie!
Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#18
Z wbudowanych filtrów włącz Annoyances filter i Adblock polskie reguły cookies. Możesz też dodać do filtrów użytkownika tę listę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
a co powiecie na temat tego co w poście #16?

Odpowiedz
#20
ktoś się wypowie na temat tego vpn?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości