Wi-Fi Extender - wzmacniacz sygnału WIFi
#1
Witam posiadam w domu Neostrade vdsl , router jest orange Funbox 2.0 że mieszkam w domku jednorodzinnym chciałbym wzmocnić sygnał Wi-Fi w całym domu czy poradzicie mi jakieś konkretnej marki wzmacniacz bo nie znam sie na tym sprzęcie a chce żeby to wszystko stabilnie chodziło ?
Odpowiedz
#2
Osobiście na twoim miejscu, pomyślał bym nad zrobieniem AP.
Kupił jakiś najtańszy router pociągnął piętro wyżej kabelek podłączył go i po prosto zrobił z niego AP.
Odpowiedz
#3
Dzięki za wskazówkę jeszcze jedno pytanko czy te wzmacniacze sygnału WIFi które wkłada sie do gniazdka obniżają prędkość internetu nawet te które oferuje firma Orange do swoich routerów, pytam się bo nie miałem jeszcze tego ustrojstwa.
Odpowiedz
#4
Tak, to cecha szczególna extenderów. Obniżają transfer o połowę (tak naprawdę o trochę więcej, kwestia warunków).

Access point nie posiada tej wady.

Generalnie extender będzie dobry jeśli chcesz chodzić z laptopem po całym mieszkaniu (w bloku), bo jeśli zrobisz sobie lanparty na parterze przez extender, to zapchasz sieć. Access point wymaga połączenia kablowego z routerem, ale masz komfort w każdym miejscu gdzie jest odpowiedni zasięg, jakbyś korzystał z "macierzystego" sygnału.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Mam sprzęt netisa WF2780, taki multi dający możliwość używania w trybie AP client / repeater / AP / bridge / WDS itp.
Jedno dla mnie stanowi zagadkę... jak ustawiłem go jako AP client, połączyłem z głównym domowym ruterem na paśmie 5 GHz i wpiąłem do niego kablowo komputer, to wydajność sieci była mniejsza niż przy trybie repeater + połączenie kablem... Kompletnie bez sensu, bo w przypadku trybu repeater powinien część możliwości WiFi wykorzystywać na transmisję z ruterem, a część na rozsyłanie dalej, a przy AP client wykorzystywać całość na robienie tego rodzaju "mostka".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości