Riot Isolator i inne narzędzie od Shiffer.tech
#3
W RI brakuje na pewno modułu HIPS, który jest wg mnie podstawowym modułem w wersji darmowej SS...reszta wygląda obiecująco, choć nie wiadomo dokładnie jak to działa i jak jest w tym działaniu skuteczne. szczególnie interesujące są dla mnie funkcja opisana poniżej (podkreślenie moje)
Cytat:Detect process executions in memory: The so-called RunPE is a known to hide unwanted code inside of legit codes by injecting memory on runtime. We developed a rating system to detect and rate the risk level of such executions. Some legit tools such as Enigma VirtualBox uses similar technology to load wanted modules on runtime. To detect all these  type  of  actions  you  can  enable  “Strict  detection”  on  the  third settings page.
To znaczy, że powinien wykrywać obcy kod wstrzyknięty do zaufanego procesu (pamięci, z której korzysta)...to jedna z metod działania exploitów czy ransomów...i może znacząco podnieść ochronę przeciw takim zagrożeniom.
Nie próbowałem tego programu jeszcze, ale chyba muszę Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Riot Isolator - nowe narzędzie do ochrony prywatności - przez ichito - 30.12.2016, 09:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości