Coś złego się stało w Alior Banku
#1
Hi,

W zeszłym tygodniu zadzwoniła do mnie pewna pani (nie pamiętam czy się przedstawiła, ale chyba tak) z Alior Banku, nie powiedziała w jakiej sprawie dzwoni, ja się zgodziłem po "weryfikacji" w postaci czy rozmawia z X Y (moje imię i nazwisko). Nie było gadki w stylu "może pan zweryfikować moją tożsamość na infolinii". Proponowała założenie ROR z limitem odnawialnym, powiedziałem że chwilowo tego nie potrzebuję i ewentualnie proszę o telefon w kwietniu, bo wtedy będę szukał pożyczki (Aliora i tak nie zaatakuję, bo kredyty mają znacznie droższe od konkurencji). Powiedziała że zadzwoni.

No spoko, ja też zadzwoniłem, ale na infolinię Aliora z pytaniem kto to był, skąd miała numer i w jakiej sprawie dzwoniła. Podałem numer, a oni wielkie oczy i tego numeru nie mają, ale sprawdzą dokładniej. Mieli się odezwać "w ciągu kilku dni" a jest już tydzień od tej sprawy.

Panienka dzwoniła z numeru komórkowego, którego Google nie widzi (czasami wpisuję numer w wyszukiwarkę i znajduję czy to bank, czy jakaś firma dzwoniła).

Sprawdziłem czy w Biurze Informacji Kredytowej było zapytanie monitorujące ze strony Alior Banku. Nie było.

Dziwna sprawa, nie uważacie?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#2
Ja z zasady nie podejmuję rozmów tego typu. Zawsze mówię, że nie mam czasu i się rozłączam. Numer dodaję do antywirusa w fonie, żeby następnym razem rozłączał automatycznie. Jak coś potrzebuję to inicjatywa wychodzi z mojej strony... ja szukam , i sam nawiązuję kontakty.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#3
A ja tam zawsze sobie pogadam Smile
(17.01.2017, 14:06)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Numer dodaję do antywirusa w fonie
Android i iOS mają to wbudowane. A przynajmniej TouchWiz, bo iOS od wersji 8 chyba. Windows w sumie też.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#4
Nie widzę takiej opcji w moim androidzie. Może dlatego, że stary 2.3 albo ja niedokładnie szukam. Jakoś się przyzwyczaiłem do tego darmowego McAfee (też w starej wersji).
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#5
"Antyczny" :p
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#6
Takie najlepsze. Wszystko działa Smile bateria trzyma. Apki sam instaluję. Usług google nie aktywowałem. Nie chce mi się gonić nowości.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#7
(17.01.2017, 14:31)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie widzę takiej opcji w moim androidzie. Może dlatego, że stary 2.3 albo ja niedokładnie szukam. Jakoś się przyzwyczaiłem do tego darmowego McAfee (też w starej wersji).

W Androidzie (Samsung) jest takie polecenie - po wyświetleniu spisu połączeń wklikujesz się w konkretny numer, co daje listę wszystkich połączeń z danym numerem, natomiast u góry po prawej stronie jest rozwijane menu (3 kropeczki obok kosza) i tam jest polecenie "dodaj do blokowanych".
Co do samego problemu dziwnego połączenia...możliwe, ze to jakiś broker, który oficjalnie nie jest w spisie pracowników banku...możliwe, że to akcja wynajętego call-center...ale możliwe, że naciągacze. na pewno trzeba być ostrożnym i nie pozwalać nieznanym rozmówcom na wyciąganie prywatnych danych.
Nieco zbliżony przykład...jedna z sieciowych firm medycznych, które prowadzą przychodnie w całej Polsce weryfikuje dane uprawnionego do usług prosząc o PESEL albo wbijany na klawiaturze, albo później w trakcie rozmowy...nigdy nie korzystam z klawiatury, a w rozmowie podaje tylko datę urodzenia. To pewnie drobiazgi, ale nigdy nie ma pewności, z kim mamy do czynienia.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Pewnego razu patrze do skrzynki (poczta listowna) i patrze list (reklama kredytu) właśnie z Alior Banku, poszedłem do ich najbliższego oddziału zeby się zapytać skąd oni mają moje dane kontaktowe (poczta - listowana) ich pracownik zadał mi pytanie czy miałeś konto w XX (nie pamiętam nazwy) powiedziałem że Tak a ten pracownik powiedział że Alior Banku kupił-przejął bank XX.

@Tajny Współpracownik sprawdz czy nie miałeś konta w XX Smile
Odpowiedz
#9
Ani Meritum ani BPH nie były moimi bankami.

Alior ma moje dane, bo miałem dwa kredyty. Ale dziwi mnie że to była osoba która zadzwoniła z nieznanego mi numeru. To nie było call center.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#10
Sprawdzałeś numer w True Callerze?
Odpowiedz
#11
Pracownicy partnera Alior Banku (placówki partnerskie) często dzwonią z ofertą ze swoich prywatnych numerów. Zachęcają do założenia konta/kredytu itp., ale, żeby odwiedzić koniecznie ich placówkę.
Odpowiedz
#12
Dobrze wiedzieć Grin
Odpowiedz
#13
(21.01.2017, 22:22)konti napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pracownicy partnera Alior Banku (placówki partnerskie) często dzwonią z ofertą ze swoich prywatnych numerów. Zachęcają do założenia konta/kredytu itp., ale, żeby odwiedzić koniecznie ich placówkę.
Tak było w tym przypadku. Alior poinformował, że to był pracownik placówki partnerskiej w moim mieście. Ze względu na inne procedury, to nie było żadne składanie oferty, jedynie zaproszenie żeby przyjść do placówki partnerskiej. Dlatego nie było weryfikacji tożsamości.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości