Nowa odmiana Xagent atakuje sprzęt Apple
#1
Cytat:Według specjalistów z Bitdefender, którzy wykryli atak, złośliwe oprogramowanie daje hakerom niemal nieograniczony dostęp do komputerów. Kod o nazwie Xagent może przyjmować i wykonywać zdalne polecenia, przesyłać dane, nawet kopie zapasowe iPhone'a zapisane na dysku komputera. Wśród modułów znalezionych na zainfekowanych maszynach znaleziono m.in. keylogger, co oznacza, że hakerzy mogli uzyskać dostęp do wszystkich serwisów, z których korzysta ofiara.

Komputery Apple i system OS X (oraz jego następca macOS) uznawane były do tej pory jako znacznie bardziej bezpieczne od Windows. Niestety od kilku lat coraz częściej pojawiają się ataki na użytkowników Apple.
Kto może stać za atakiem?

Złośliwe oprogramowanie jest najprawdopodobniej dziełem grupy hakerskie APT28. Znana również pod nazwą Pawn Storm, Sofacy Group, Sednit i  STRONTIUM  podejrzewana jest o udział w najgłośniejszych cyberatakach ostatnich lat. W zeszłym roku miała włamać się na komputery amerykańskiej Partii Demokratycznej. Eksperci twierdzą, że może też stać za powstrzymany w ostatniej chwili cyfrowy atak na Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Możliwe, że jest powiązana z zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem polskiego systemu bankowego.

Bitdefender informuje, że prowadzi prowadzi dalsze śledztwo i nie może zdradzić wszystkich kulisów ataku.
Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Oryginalny wpis na blogu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Boże, to serwis Wyborczej.
[Obrazek: giphy.gif]
To już nie ma innych, polskich serwisów z takimi niusami Tongue Tongue ;P?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
(15.02.2017, 16:29)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Boże, to serwis Wyborczej.

To już nie ma innych, polskich serwisów z takimi niusami Tongue Tongue ;P?

No nie...czyli co?...zamykasz oczy, żeby "odzobaczyć"? Lol
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Jak będą wybory i słusznie zagłosuję to mi przebaczą Lol
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
A będą
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
To zależy na kogo zagłosujesz Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości