Pekao24 - niezrozumiałe problemy ze stroną logowania
#21
Alior jeszcze lepiej strzyże klientów niż Pekao. Pekao mówi wprost, że nic klient nie dostanie, a Alior najpierw łapie klientów a potem goli do samego końca Grin

No i Ichito pewnie wolałby bank "marmurowy" niż w smartfonie. Ja zresztą też.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#22
Ja mam w ING konto direct i jest ok
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#23
(10.03.2017, 22:09)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Alior jeszcze lepiej strzyże klientów niż Pekao. Pekao mówi wprost, że nic klient nie dostanie, a Alior najpierw łapie klientów a potem goli do samego końca Grin

No i Ichito pewnie wolałby bank "marmurowy" niż w smartfonie. Ja zresztą też.
Marmurowy...kurde w moim oddziale banku są marmury Smile Ale rozumiem, że ma to bardziej oznaczać stacjonarny bank, a nie usługę w chmurze...czyli nigdzie. To prawda, ponieważ moje potrzeby to nie tylko konto i karta do niego, ale czasem coś więcej, więc żeby mieć pojęcie, w co się wchodzi, to wg mnie najważniejsza jest rozmowa z człowiekiem, który odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości. Nie lubię gadać z maszyną czyli tak naprawdę z nikim.
Alior nie za bardzo mi pasuje, choć ma i dobre opinie, to ich konto internetowe jest dla mnie nieintuicyjne....moja żona ma w tym banku, więc trochę mam wiedzy, jak to funkcjonuje.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#24
(13.03.2017, 08:34)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Marmurowy...kurde w moim oddziale banku są marmury Ale rozumiem, że ma to bardziej oznaczać stacjonarny bank, a nie usługę w chmurze...czyli nigdzie.
Tak, chodzi o tradycyjny budynek (pałac lub zabytkowa kamienica) z wielkim neonem BANK i dużymi schodami, hiszpańskimi niemalże Grin
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#25
Schody są...ale do biur na piętrze...obsługa klienta zwykłego na dole "w marmurach" Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#26
Ichito  - w Radomiu Biedronka (sklep) jest na 5 piętrze , no cóż dziwne miasto Grin
Odpowiedz
#27
@Tibu WTF/... co to za sklep ?! jakaś kanciapa jak na przystanku budka Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#28
(14.03.2017, 15:12)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Schody są...ale do biur na piętrze...obsługa klienta zwykłego na dole "w marmurach" Grin
E nooo, u mnie w Radomiu jeden oddział Pekao zajmuje zabytkową siedzibę Kasy Pożyczkowej Przemysłowców Radomskich, gdzie faktycznie wchodzisz po marmurowych schodach do niemalże sali lustrzanej, jak w Wersalu. I w tym momencie cały czar pryska, bo 500 zł na Brajana wypłaca Dżesika.

(14.03.2017, 19:27)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ichito - w Radomiu Biedronka (sklep) jest na 5 piętrze , no cóż dziwne miasto Grin
(14.03.2017, 21:34)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Tibu WTF/... co to za sklep ?! jakaś kanciapa jak na przystanku budka Grin
A odwalcie się od Radomia. O!
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#29
Dobra...schodzimy z Radomia Smile
A swoja drogą to chciałbym widzieć, jak wygląda Dżesika w , co w banku wypłaca klientom...to nie licuje z jej "godnościom".
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
to był żart Grin
Odpowiedz
#31
(15.03.2017, 10:47)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dobra...schodzimy z Radomia Smile
A swoja drogą to chciałbym widzieć, jak wygląda Dżesika w , co w banku wypłaca klientom...to nie licuje z jej "godnościom".
Dżesika jest klientką, żaden normalny dyrektor oddziału nie zatrudniłby dziewczyny o imieniu Dżesika.

PS a jeśli mówimy o 500 zł. Jakiś czas temu miałem ten nowy nominał w dłoni. Wygląda fenomenalnie. Fe-no-me-nal-nie. Na 1000 zł dałbym Komendanta.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#32
Tego jednego jedynego i prawdziwego, zbawcę naszego i odnowiciela...prezesa znaczy? Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#33
Nie no, Dziadka. Marszałka czyli.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#34
Dziś po raz pierwszy od kilku tygodni wszedłem na stronę PKO24 i na wstępie otrzymałem komunikat, który mnie nieco zmroził - bank KPO SA od 16 maja wprowadza system szyfrowania TLS 1,2 co skutkuje tym m.in. że użytkownicy Windows XP i Vista zostają od tego dnia praktycznie narażeni na kłopoty lub nawet odcięci od bankowości online. Miłe prawda?
Co prawda protokół jest obsługiwany domyślnie w Firefoxie powyżej 27 i Chrome powyżej 30, ale coś może pójść nie tak skoro jest komunikat.

   

Więcej w biuletynie bezpiezpieczeństwa 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#35
Pekao!
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#36
System jako taki nie obsługuje, co za tym idzie, nie obsługuje też Internet Explorer.
Na Firefoksie jest natywne wsparcie dla TLS 1.2 więc nie powinieneś mieć problemów z działaniem bankowości.

Co zaś się tyczy samego działania, to TLS 1.0 został skompromitowany i od jakichś 2-3 lat mówi się o tym, że należy go porzucić. Inne banki też to robią.
Nie wydaje mi się, aby to było niemiłe. Gdyby przy tym pozostali to jak oceniać ich podejście do bezpieczeństwa? Bankowość elektroniczna jednak wymaga nieco innego podejścia.
Windows XP też nie jest już od dawna wspierany i teraz:

1. Jeśli służy gdzieś do pracy i jest ze względu np. na specyficzny soft, którego nie da się zwirtualizować, to raczej nie powinien być wykorzystywany do bankowości internetowej.

2. Jeśli jest używany na komputerze osobistym, to powinien zostać zamieniony na nowszy lub darmowego Linuksa gdzie te problemy nie będą występować (obala to też ewentualne problemy z wydajnością nowszych okienek na starym sprzęcie).
Odpowiedz
#37
Pytanie co na to panie księgowe w wielu niewielkich firmach, które wciąż mają XP na zasadzie - jak działa to po co wymieniać. W Pekao sytuacja jest wyjątkowa, bo to bank silny właśnie w firmach.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#38
Będą cierpieć. A ktoś kto ogarnia kompy w tych firmach może w końcu pójdzie po rozum do głowy Grin
Odpowiedz
#39
Niemiłe w tym sensie, że będą pojawiały się pewnie jakieś błędy przy otwieraniu strony logowania i może jakieś dodatkowe komunikaty o braku zgodności/wymaganych komponentów. Takie błędy dla osób niezbyt zaznajomionych z technologią i bezpieczeństwem będą zapewne niezrozumiałe, wywołają może panikę, strach o pieniądze...to są niemiłe emocje i bank nie uniknie zniecierpliwionych i przestraszonych rozmówców na infolinii.
Nie mówię, że tak będzie na pewno, ale po tym komunikacie kojarzę swoje kłopoty właśnie z tą zmianą.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#40
Rewelacji ciąg dalszy.

Pekao24biznes ma wyraźne problemy z działaniem, dzieje się dokładnie to, o czym mówiłem wcześniej, czyli dochodzi do awarii wtedy, kiedy przedsiębiorcy zlecają masowo przelewy: z wynagrodzeniami oraz do ZUS. Tymczasem możemy dowiedzieć się, że Pekao SA żąda od spółki córki Comarchu, wykonawcy systemu informatycznego bankowości elektronicznej, 100 milionów złotych odszkodowania za niespełnione SLA. Inaczej mówiąc, według Pekao system stworzony przez spółkę Comarchu za często się psuje Grin.

Notatka prasowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co ciekawe, spółka broni się argumentem:
"W ocenie emitenta wezwanie skierowane do CA Consulting nie znajduje uzasadnienia ani oparcia w postanowieniach umowy z 2005 roku. W opinii emitenta przekroczenie parametrów SLA wynika z przyczyn leżących po stronie banku, za które CA Consulting nie ponosi odpowiedzialności, w tym w szczególności z faktu, iż wolumen transakcji przetwarzanych przez system wielokrotnie przekroczył określone w zawartej umowie założenia projektowe, jak również z faktu braku wystarczających inwestycji banku w modernizację infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania Systemu CIB w ciągu ostatnich dziewięciu lat"

dodawszy

"Obecnie funkcjonująca infrastruktura w znacznym zakresie pochodzi z roku 2008, dysponuje taką samą mocą obliczeniową jak w owym czasie, co obecnie dalece nie wystarcza do obsługi Systemu. Spółka CA Consulting wielokrotnie informowała bank o tym fakcie, w tym także w formie pisemnej zgłaszając konieczność wykonania prac rewitalizacyjnych i modernizacyjnych mających na celu zwiększenie pierwotnych założeń wydajnościowych, a także wykonania prac dostosowujących System do ilości procesowanych w nim transakcji, m.in. w piśmie ze stycznia 2017 od zarządu Comarch do zarządu Pekao oraz zarządu CA Consulting do dyrekcji Pekao".

Rzeczywiście, spółka może mieć rację, skoro do zgrzytów dochodzi podczas dużego obciążenia systemu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości