Hard_Configurator - polska wersja
#13
(06.04.2017, 09:06)zygzakk napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na najnowszej kompilacji Windows 10 15063.13 nie działa opcja uruchom przez "Run As SmartScreen" (opcja nie aktywna w konfiguratorze). 
Dziękuję za program, świetna robota.

Zainstalowałem nową wersję Windows 10 (kompilacja 15063.13), ale nie udało mi się odtworzyć problemu z nieaktywną opcją w Hard_Configuratorze (wersja polska). Opcja jest aktywna jeśli SmartScreen jest włączony (w ustawieniach 'Ostrzegaj' lub 'Zablokuj) i przechodzi w stan nieaktywny gdy SmartScreen jest wyłączony (ustawienie 'Wyłącz'). Po zmianie ustawienia SmartScreen w Windows Defenderze, trzeba zmienić dowolną opcję Hard_Configuratora aby odświeżyły się zmiany wartości. Testowałem ustawienia SmartScreen w Windows Defenderze: 
ikonka Windows Defendera na pasku systemowym (prawy klik otwórz) - Kontrola aplikacji i przeglądarki - Sprawdź aplikacje i pliki - 3 opcje do wyboru ('Ostrzegaj', 'Zablokuj, 'Wyłącz').
Aby zrozumieć co się stało w twoim systemie trzeba sprawdzić dwie wartości w Rejestrze Windows:

HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System
EnableSmartScreen=0

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
SmartScreenEnabled=Off

Powyższe opcje wyłączają SmartScreen we wszystkich kompilacjach Windows 8+ (także w najnowszej).

Całe szczęście, że w twoim systemie wystąpiła różnica Smile , gdyż dzięki temu podczas testów uwidoczniły się znaczne różnice w działaniu SmartScreen w nowej wersji Windows, które w moim systemie są trudne do zauważenia. Więcej na ten temat napiszę jak dokładnie przetestuję nowy SmartScreen.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Hard_Configurator - polska wersja - przez @andybear - 02.04.2017, 10:09
RE: Hard_Configurator - polska wersja - przez ichito - 02.04.2017, 18:48
RE: Hard_Configurator - polska wersja - przez ichito - 03.04.2017, 08:10
RE: Hard_Configurator - polska wersja - przez @andybear - 08.04.2017, 09:11
RE: Hard_Configurator - polska wersja - przez M'cin - 13.08.2017, 14:12
RE: Hard_Configurator - polska wersja - przez ichito - 08.11.2017, 16:04
RE: Hard_Configurator - polska wersja - przez ichito - 12.11.2017, 15:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości