Oszustwa finasowe wciąż aktywne
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do napisania wątku skłoniły mnie osobiste oświadczenia z ostatnich kilkunastu godzin...wczoraj wieczór i dziś rano otrzymałem wiadomość tej samej treści, w której poinformowano mnie o wygraniu niebotycznej kwoty 2 800 000 USD w loterii organizowane w Johannseburgu (RPA)  Cool ...poniżej jej treść

Cytat:Dear Email User,

This email address was automatically generated and selected during ICC GLOBAL MOBILE AWARDS yearly International Online Promotions draw held in Johannesburg South Africa and won $2,820,000.00 USD (Two Million Eight Hundred and Twenty Thousand United States Dollars Only) linked to the above subject line reference number. The award money is payable through a bank cheque or direct bank transfer.
Kindly contact us for your award. Quote your full names, age, Sex, the country, the subject line reference number and direct telephone number.


Email2: [email protected]

Regards,

S. Ross,

(Coordinator/ Online Publicity).

Copyright©2016 ICC GLOBAL MOBILE AWARDS live Inc.

Oczywiście muszę spełnić odpowiednie warunki, żeby ją odebrać czyli podać poza nr referencyjnym, który jest podany w temacie maila:
- pełne imię i nazwisko
- płeć i wiek
- kraj pochodzenia
- bezpośredni numer telefonu

Wszytko to oczywiście kompletna bzdura i nigdy żadnej nagrody nikt mi (nam) nie przyznał, a dane personalne mogą posłużyć do kolejnych wyłudzeń jak np. te telefoniczne, opisywane w mediach poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jedna rada - nigdy na takie wiadomości nie odpowiadać, niczego nie wysyłać i nie podawać żadnych swoich danych, a wiadomości traktować jak spam/wyłudzenia. To nie żart...takie oszustwa notowane są od lat i co jakiś czas powracają w oczekiwaniu na nowych, nieświadomych użytkowników.

Poniżej przykładowe linki do specjalistycznych stron zajmujących się gromadzeniem informacji o takich oszustwach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
ZUS-u nie dodali!
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Eee tam ja, Eugeniusz i Quassar coś o tym wiemy Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#4
A no.. od kiedy wyje... google i i yahoo i przeszedłem na protonmail zrobiłem własny mini server na UDOO z pocztą oraz kilku aliasach praktycznie w ogóle nie dostaje żadnych nie pożądanych treści..

Google i Yahoo zwłaszcza yahoo jest notorycznie nękane przez hakerów ta firma ma na poczte chyba z 3-4 razy regularnie włam.. porażka.
Raz z ciekawości założyłem tam 2 pocztę i nie rejestrowałem nigdzie poczty... spam i tak dochodził -,-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Różnica jest taka, że Google jako tako odpiera ataki, a spam również próbują blokować. Sytuacja z Yahoo jest kompletnie odwrotna* - właśnie dlatego na Fixitpc.pl jak widzę tematy związane z tym właśnie (tak, są takie -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

), to informuje, że firma niegodna zaufania i, że najlepiej trzymać się od niej z dala.

* - w każdym raze im to nie wychodzi.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości