Darmowy antywirus na Windows 10 - komputer użytkowany przez dzieci
#2
Win 10 ma swoje spore możliwości w ochronie rodzicielskiej, ale ponieważ to dla mnie raczej teoria...siedzę na starych Windowsach...polecę znaleziony spory poradnik, w którym znajdziesz chyba coś ciekawego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo coś innego...może Norton Family?...ma darmową wersję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do reszty...
- na pewno osobne konto zwykłego użytkownika dla dzieci, co z góry narzuci im ograniczenia...co za tym idzie Twoje konto administratora musi być zabezpieczone hasłem, którego nie będą w stanie ominąć/złamać
- mówisz o uBlock Origin, więc używasz Firefoksa lub Chrome - tu musisz rozważyć czy stawiasz na ochronę prywatności (Firefoks) czy bezpieczeństwo (Chrome)
- reputacja stron...WOT zaliczył w zeszłym roku sporą aferę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

poza tym mam wrażenie, że dzieci nie będą zainteresowane reputacją strony...podejrzewałbym, że czasem im gorzej ze stroną tym lepiej dla dzieci Smile McAfee...wydaje się propozycją OK i chyba nic bardziej popularnego nie znajdziesz, choć programy AV mają już możliwość włączania takiego dodatku na stronach
- AV...wydaje mi się, że mając na uwadze dzieci dobrze sprawdzi się Fortinet, który ma szeroką bazę stron pod taką kontrolą...albo "klasycznie" czyli stara dobra Avirka?
pewnie ktoś jeszcze z "dziesiątką" się wypowie, więc radzę chwile poczekać na inne opinie.

---------------
edit:
Znalazłem takie linki z wykazem aktualnych aplikacji/serwisów do ochrony rodzicielskiej...zajrzyj bo propozycje są ciekawe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Polecam też polskie strony tematyczne

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Darmowy antywirus na Windows 10 - komputer użytkowany przez dzieci - przez ichito - 26.05.2017, 11:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości