Lista programów anty-ransomware
#1
[Obrazek: ransomware_0.jpg?itok=KmioKfiL]
(grafika - dzięki anti-malware.ru)

Szkodniki typu ransomware to niestety zło, które staje się od niedługiego w sumie czasu coraz bardziej powszechne...kiedyś raczej rzadkie teraz niemal na porządku dziennym, a wzrost ich pojawień liczy się już w setkach procent. Producenci niemal na gwałt próbują coś na tę nawałnicę wymyślić i przerzucają się w projektach narzędzi samodzielnych, jak i modułów wstawianych do pakietów IS czy progamów AV. Ponieważ coraz trudniej to wszystko ogarnąć, bo jedne projekty zamierają, a inne się pojawiają, pomyślałem, że utworzę wątek, w którym chciałbym wskazać na w miarę najszersze listy z takim oprogramowaniem, żeby każdy potencjalny użytkownik miał przegląd tematu i pomoc w wyborze potrzebnego dla siebie rozwiązania.

Poniżej lista na stronie Majorgeeks - to strona odwiedzana przeze mnie od lat z bardzo obszerną bazą programów i osobną stroną stworzona specjalnie na użytek programów anty-ransom. Znajdziemy tam nie tylko narzędzia prewencyjne, ale również skanery ogólne oraz dedykowane konkretnym rodzajom szkodnika
http://www.majorgeeks.com/mg/sortname/ra...moval.html

Kolejna lista to wykaz na TechWorld/IDG - ten z kolei ułożony wg producentów i ukazuje stan w miarę aktualny - na maj 2017. Znajdziemy na niej jednak rozwiązania tylko największych i najbardziej znanych producentów zabezpieczeń, co pewnie może mieć znaczenie dla kogoś, kto nie chce ryzykować z aplikacjami mało znanymi, eksperymentalnymi.
http://www.techworld.com/security/best-r...e-3626974/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości