Gry do nauki programowania
#1
Temat przyszedł mi do głowy jakiś czas temu, gdy po prostu natrafiłem na podobną apkę... nie pytajcie jak, i tak nie mogę powiedzieć Suspicious Aplikacja nazywa się Code Hunt, dostępna jest na wielu platformach, telefony, tablety i przeglądarki internetowe, i wydaje się być spoko. Można się uczyć obiektowego programowania w C# i Java. Gra sprawdzi nie tylko poprawność wykonania kodu pod względem zakładanych wyników, ale także ilość wykonanych operacji i elegancję kodu, wypunktowując zbędne wyjątki i fragmenty kodu i ucinając za nie punkty. I przyznam, że nie jest w tym doskonały, ale pewne podstawowe błędy wychwytuje. Gra wymaga podstawowej znajomości składni i założeń wybranego języka, żeby moc się zacząć bawić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pytanie, co wy powiecie na takie zabawki? Jak sobie przypomnę zabawy z Logo czy Pascalem (Błee!) w szkole to wydaje mi się o wiele lepszą opcją. Tym bardziej, że nie jest to jedyna propozycja tego typu, a szybkie wyszukanie w internetach pokazuje, że gier o podobnych założeniach jest wiele.

Macie może jakiś ulubione/polecane?

Gralibyście?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
Tak, polecam SPOJ.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
A jakby szczegółowiej? Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rozwiązujesz zadania programistyczne, dostajesz punkty, pniesz się w rankingu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Przypomina mi sie program "Mistrz Klawiatury" co prawda nie uczy języku programistycznego ale szybszego pisania Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Przypomniał mi się Colobot. Niezłe to było.
Odpowiedz
#7
A mi się przypomniała taka firma:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Grałem tylko w space Chem i nie powiem, bez pomyślunku ani rusz Suspicious TIS-100 trochę kusi Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości