Vista Business SP2 - wkurzające problemy
#1
Nie wiem, jak dawno mnie w tym dziale nie było...ale w końcu zdecydowałem opisać swój problem i poprosić o ewentualne porady.
Mam Vistę, system czasem dziwny w działaniu, a czasem nieobliczalny, a problemy które mnie dotykają to:
- brak aktualizacji...to temat stary jak świat i wydaje mi się, że próbowałem już różnych myków, ale z rodzaju tych mniej "hakerskich"...były już jakieś KB, były "wsusy" i inne wspomagacze, które chyba dla mnie za mądre są
- sprawy poniżej zaczęły się jakoś na początku roku i nie potrafię ich powiązać z jakimś konkretnym wydarzeniem - pierwsze to brak możliwości zainstalowania niektórych aplikacji...klikam na instalator lub launczer, coś mignie w tle i po herbacie...nic się nie uruchamia. Przykładem jest np. Flash Player, WinPatrol czy Opera (ta stara, dla Visty)
- podobnie nie uruchamia się Seconfig XP (jest portable) i wyskakuje komunikat, że wymaga pełnych uprawnień do rejestru...wcześniej działał normalnie i przecież jestem na koncie z uprawnieniami admina
- zdarzały się też przypadki, że nie kopiowała się do innego foldera zawartość spakowanego "zipem" archiwum...dotyczył np. Simplewall.
W efekcie niektóre aplikacje, które miałem na wcześniejszych kopiach systemu teraz nie działają, a Firefox szwankuje, bo nie wyświetla flashowej zawartości. Objawy pojawiały się bez względu na zainstalowany soft do zabezpieczeń - SS, Outpost, PrivateFirewall, OA...tak samo.
Poniżej skany, które zrobiłem
Shortcut

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FRST

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Addition

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowy skan z EPeek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Hej @ichito 

No to chyba masz problem i niestety wydaje mi się on zbliżony do tych, które przydarzyły się znanym Ci kolegom. Sam nie używam Visty i nie miałem podobnych problemów, więc przekieruję:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#3
Aktualizacje visty ostatnie były w kwietniu i więcej nie będzie może o to chodzi.
Odpowiedz
#4
Ichito co się tyczy Seconfig XP - ppm klik w właściwości > zgodność > tryb zgodności >uruchom ten program w trybie zgodności: System WindowsXP i poniżej: Poziom uprawnień > uruchom ten program jako administrator

Co do reszty wskaż mi link do programów których nie można zainstalować bądź uruchomić.
Odpowiedz
#5
(21.06.2017, 19:43)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aktualizacje visty ostatnie były w kwietniu i więcej nie będzie może o to chodzi.

Nie licząc maja i czerwca, gdzie w ramach 'wyjątku' opublikowali latki bezpieczeństwa. Z tego, co wiem, trzeba je ręcznie zaaplikować.

Vista od b.dawna miała problem z aktualizacją przez Windows Update, ludzie raportowali, że na całkiem mocnych komputerach Vista, szukając aktualizacji, potrafiła mielić przez 3 dni na pełnym obciążeniu jednego rdzenia procesora i jeszcze nie kończąc O_o I w praktyce większość ludzie nie ma aktualizacji z kwietnia, a parę miesięcy wcześniej - restart kompa zeruje postęp poszukiwania aktualizacji. Z resztą, identyczny problem ma XP.
Przyczynę problemu znalazły dobre mordy z MSFN.org/board/ , niestety, rozwiązanie nie jest idealne i wymaga sporo ręcznej klikaniny... WU szmergla dostaje nie na aktualizacjach Windowsa, .NET czy Internet Explorera, a na aktualizacjach pakietu Office, niezależnie, czy mówimy o Office 2003 z 2007 Compatibility Pack 3, Office 2007 czy Office 2010. Ehem, 'Rozwiązanie' polega na ręcznym zaktualizowaniu Office i Compatibility Pack, poprzez ściągnięcie odpowiednich łatek z Windows Update i zainstalowanie przez dwuklik i czarodzieja. Nie wiem, jak bardzo w plecy jesteś (zobacz w panelu sterowania datę ostatnich aktualizacji do Windy...) i ile aktualizacji musiałbyś mu wmusić. Nie przeglądam tematów Vistowych, musiałbyś pokopać na MSFN albo RyanVM za Vistowymi tematami...
Aha, tak jak ludzie mają na Windows XP patche do Windows POSReady 2009, ktoś kombinował z podobną sztuczką i wgrywaniem na Vistę patchy z Server 2008. Rezultatów nie znam, tylko informuję...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#6
Vista jest w POSReady2009? Myślałem że tylko XP.
Odpowiedz
#7
Walczyłem 4 dni z wymuszeniem aktualizacji dla Visty.

Pierwszy temat i lecisz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj link już bezpośrednie co muszą być też:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Odnośnie WSUS Offline Updat to on aktualizuje tylko najważniejsze, ale w internecie można wymusić listą aby pobrał resztę. Ja nim walczyłem, zrobiłem podstawową, później próbowałem wszystkie ale wymiękł. U mnie 2 pierwsze link jeszcze raz z aktualizacjami jakie polecają + maj-czerwiec i Vista znalazła resztę. U mnie winne były chyba poprawki do Offica.

Oddzielnie musisz zainstalować ostatnie i lepiej to zrobić dla bezpieczeństwa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
@ tachion
Dzięki...faktycznie pomogło, ale co do reszty, to póki co nie dam rady się zająć. Wzięła mnie koszmarnie upierdliwa przypadłość - mam cholerne napady kaszlu zwłaszcza wieczorem i w nocy...śpię po 2-3 godziny, wszystko mnie boli i wszystko wkurza, chodzę jak zombi i tak od 3 dni. W każdym razie dzięki wszystkim za wskazówki.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
(22.06.2017, 11:33)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Vista jest w POSReady2009? Myślałem że tylko XP.

Tak jak pisałem - nie Tongue

ale tak jak ludzie wymuszają na swoich XP pobieranie i instalację aktualizacji POSReady 2009, tak użytkownicy Visty próbują wymusić na swoim systemie pobieranie aktualizacji do Windows Server 2008 i ich instalację Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#10
@tachion
to przykładowe instalki, które pamiętam z ostatniego okresu i które nie uruchamiają się...pobierane były z oficjalnych źródeł


Cytat:Data      Czas   Atrybut       Bajty         Nazwa pliku
---------- -------- ------   ----------------  --------

C:\testy
2017-06-01 22:16:21 A-----          4 599 808  All in One – SRT_Lite_2017-05-26.exe
2017-07-01 16:16:04 A-----         50 083 648  centbrowser_2.6.5.52.exe
2017-05-03 11:48:55 A-----          1 201 768  flashplayer25_d_install.exe
2017-05-02 13:03:40 A-----         20 316 248  flash_player 25.0.0.148.exe
2017-06-29 17:35:30 A-----         30 663 168  GlassWireSetup.exe
2017-06-10 19:16:50 A-----          1 551 792  unchecky_setup.exe
2017-06-10 18:33:07 A-----          1 510 832  WinPatrol 35.5.exe
                          -------------------  
                                  109 927 264  7 Pliki
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
(23.06.2017, 11:19)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
ale tak jak ludzie wymuszają na swoich XP pobieranie i instalację aktualizacji POSReady 2009, tak użytkownicy Visty próbują wymusić na swoim systemie pobieranie aktualizacji do Windows Server 2008 i ich instalację Suspicious

Są zgodne? Bo teraz to w szoku jestem Smile
@ichito a te programy mają w opisie iż współpracują z Vistą?
Odpowiedz
#12
Tak jak pisałem - jeśli interesuje Cię temat Visty, zachęcam do przekopania się przez MSFN, wiem tylko, że temat jest tam poruszany.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#13
OK...udało mi się znaleźć jakby przypadkiem znaleźć rozwiązanie...i okazuje się, że jest zadziwiająco proste Smile We właściwościach pliku z menu PPM  jest przycisk "Odblokuj"...klikamy na niego, potem "Zastosuj" i voila Grin

   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości